Kolejne spektakle 41 Zamojskiego Lata Teatralnego

zaklety_kaczor_fot_przemek_bator111Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na kolejne spektakle 41 Zamojskiego Lata Teatralnego.

23 czerwca w Zamojskim Domu Kultury zaprasza o godzinie 19:00 na spektakl „Sprawa półprzytomnej Weroniki” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Glosa” z ZDK. Wstęp wolny.

W niedzielę zaś zapraszamy najmłodszych z rodzicami na spektakl Teatru im. Andersena w Lublinie – „Baśń o zaklętym kaczorze”. Cena 15 złotych, są jeszcze wolne miejsca. Bilety można kupić codziennie w kasie ZDK lub przed spektaklem.

„Baśń o zaklętym kaczorze” Marii Kann to opowieść, która w swej strukturze ma wszystko, co baśń powinna mieć: wielką miłość, ogromną dawkę magii, bohaterów o złotych sercach, a i takich, co zamiast serca mają kamień. Dużo wędrowania, bo jak to z wielkimi miłościami, czasem trzeba pójść za ukochanym aż na koniec świata, w stalowych trzewiczkach, przez góry, lasy i morza…
Bohaterka, Weronka, dziewczyna o gołębim sercu, dla której „…dane słowo cenniejsze niż złoto…”, ratuje umierającego ojca, podając mu wodę z zaczarowanej studni. Żeby zdobyć cenne lekarstwo musi złożyć obietnicę, że odda rękę (i serce!) Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Ukochany może zrzucić pióra, tylko jeśli dziewczę pokona trudny szlak do zamku złej wiedźmy. Czyn ponad ludzkie siły, ale od czego w baśniach magia?! Z pomocą Weronce przyjdą Księżyc, Słońce, Wiatr.

reżyseria – Konrad Szachnowski
scenografia – Eva Farkašová (Słowacja)
muzyka – Jacek Wierzchowski

Obsada:
Mateusz Kaliński – Złotnik zaklęty w Kaczora
Mirella Rogoza – Biel – Czarownica
Gabriela Jaskuła – Weronka
Maria Wąsiel – Jagna
Bożena Dragun – Kasia
Konrad Biel – Ojciec
Bogusław Byrski – Księżyc
Jacek Dragun – Słonko
Kacper Kubiec – Wicher
Wioletta Tomica – Matka Księżyca
Bożena Dragun – Matka Słońca
Roma Drozdówna – Matka Wichru

Fot. Przemek Bator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *