Kino Konesera w kwietniu

druga_strona_muru_plakatCentrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso”  zapraszają na seanse z cyklu Kino Konesera. W kwietniowym repertuarze DRUGA STRONA MURU (23.04.2015, godz. 19:00) – film uznanego niemieckiego reżysera Christiana Schwochowa, w którym fenomenalną kreację stworzyła nagrodzona na festiwalach filmowych w Montrealu i Seattle –  JördisTriebel. Na kolejnym spotkaniu – 30.04.2015, godz. 19:00 – irański  film BehnamaBehzadiego NAGINAJĄC REGUŁY. Laureat wielu nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, świetnie przyjęty przez krytykę, unikatowy portret trzeciej generacji irańskiej rewolucji islamskiej, która nie zgadzając się ze swoimi rodzicami, patrzy na świat zupełnie z innej perspektywy.

DRUGA STRONA MURU
23.04.2015, godz. 19:00

Lata 70, XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru, zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest  uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec?
NAGINAJĄC REGUŁY
30.04.2015, godz. 19:00

Amatorska grupa teatralna ma możliwość wystąpienia poza granicami Iranu. Początkowa radość z wyjazdu szybko ustępuje miejsca kolejnym niepokojom. Paszport Szeherezady, aktorki grającej główną rolę w spektaklu, ginie. Dziewczyna podejrzewa, że dokument ukrył jej ojciec, który niechętnie podchodzi do pomysłu wyjazdu. Jej przyjaciele z trupy stają przed dylematem: jechać bez koleżanki, solidarnie zostać razem z nią w Iranie, a może za wszelką cenę przekonać ojca do tego, aby wyraził zgodę na wyjazd córki?
Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 9 zł (dla DKF).
Naginajac_reguly_plakat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *