Kampania “1% od Nas – 1% dla Nas”

Już po raz trzeci Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych, przy wsparciu mediów, organizuje akcję: „1% od nas – 1% dla nas”, poprzez którą stara się zachęcić mieszkańców Zamojszczyzny do przekazania 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego.

Istnieje wiele powodów dla których warto przekazać jeden procent organizacjom OPP. Po pierwsze, nie ponosi się przy tym żadnych kosztów. Po drugie, podatnik sam decyduje o tym, którą organizację zamierza wesprzeć. Po trzecie, wpływy z 1% pozwolą organizacjom na realizację ważnych inicjatyw społecznych, artystycznych, czy sportowych. I w końcu – nie wykonuje się przy tym żadnych dodatkowych czynności, gdyż każdy może to zrobić przy okazji wypełniania zeznania podatkowego.

Zamojskie stowarzyszenia i fundacje uprawnione do korzystania z 1% (jest ich w roku bieżącym 25) działają na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, bezdomnych i ubogich, dbają o środowisko, organizują dodatkowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, rozwijając ich pragnienia i pasje. Warto je wesprzeć finansowo, bo są solidne i sprawdzone, bo naprawdę pomagają rozwiązywać codzienne problemy i najlepiej znają potrzeby mieszkańców.(ZFIS)

Jak przekazać nasz 1%?
więcej informacji na  http://zfis.pl/page/20/kampania-1-od-nas-1-dla-nas-zrealizowana-w-ramach-zadania-publicznego-dzialalnosc-na-rzecz-organizacji-pozarzadowych-sfinansowana-przez-miasto-zamosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *