Już jutro rusza PDPZ

Kultowa już akcja, zainicjowana przez dziennikarkę Radia Lublin, Ewę Dados już po raz 27. odbędzie się w naszym regionie. Jak informuje  Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu – gdzie mieści się zamojski sztab akcji – „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” ruszy już w piątek, 22 listopada i potrwa do niedzieli 24 listopada.

Żywność będzie w te dni zbierana w PSS Społem, natomiast inne dary rzeczowe np. odzież, obuwie, zabawki będą zbierane tylko w niedzielę 24 listopada w godz. 10.00 – 14.00 do samochodów oznaczonych plakatami Akcji PDPZ.

Ponadto w niedzielę 24.11.2019 r. w Dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów podczas meczu piłki ręcznej MKS Padwa Zamość i KPR Legionowo na terenie Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Zamościu wolontariusze Akcji PDPZ będą również zbierać dary żywnościowe i słodycze w ramach akcji.

W poniedziałek, 25 listopada zebrane dary zostaną posegregowane i zliczone, oraz zostaną w tym dniu przygotowane z nich paczki żywnościowe.  Lista osób i rodzin, którym zostaną przekazane paczki zostanie sporządzona przez pracowników socjalnych a termin przekazania darów zostanie uzgodniony po przygotowaniu paczek.

W tegorocznej akcji PDPZ weźmie udział ok 80 osób:  dorosłych wolontariuszy oraz  Przyjaciół Akcji PDPZ – dzieci i młodzież  z zamojskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 3, Liceum Ogólnokształcącego CSM oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 a także dzieci pracowników MCPR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *