Internetowe Konto Pacjenta (IKP) już od maja

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia już niebawem udostępni usługę- aplikację dla obywateli.

IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl/,

dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach.

 Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi weryfikować historię zrealizowanych recept mając tym samym dostęp np. do dawkowania jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków. Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci. Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystanie z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej. To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Dostęp do IKP może uzyskać każdy za pomocą Profilu Zaufanego, który trzeba najpierw założyć- instrukcje jak to zrobić znajdziecie TUTAJ

https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany

Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego.

( inf. UM Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *