Integracyjny Festiwal Sportowy już od jutra w Zamościu

Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zaprasza do wzięcia udziału w Integracyjnym Festiwalu Sportowym, który odbędzie się w dniach 5 – 7 czerwca.

Ten interdyscyplinarny Festiwal skierowany jest do osób niepełnosprawnych; podopiecznych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz młodzieży z zamojskich szkół, w tym do uczniów klas integracyjnych.

Program przedsięwzięcia to bogaty wachlarz dyscyplin i konkurencji sportowych, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Trzydniową imprezę zainauguruje w środę, 5 czerwca moduł poświęcony bocci oraz zawody RaceRunning na hali tenisowej zamojskiego OSiRu. Zawody te merytorycznie wspiera Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach. Na czwartek, 6 czerwca zaplanowano zawody pływackie na różnych dystansach oraz konkurencje rekreacyjno-sportowe na zamojskiej pływalni. Ostatni dzień Integracyjnego Festiwalu Sportowego czyli piątek, 7 czerwca to zawody lekkoatletyczne oraz rekreacyjno-sportowe na stadionie OSiR w Zamościu.

Zadanie finansowo wspierają: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Miasto Zamość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *