II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO Zamość 2017

II Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO – Bezpośrednio od Rolnika. Zamość 2017 Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów – Kukiz’15 ma zaszczyt zaprosić Państwa na II edycję Festiwalu Polskiej Żywności Wolnej od GMO – bezpośrednio od Rolnika w Zamościu.

Ideą wydarzenia jest promowanie rodzimych produktów prosto od rolnika oraz lokalnych producentów zdrowej, nieprzetworzonej żywności. I Festiwal odbył się 9 października ubiegłego roku i cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i konsumentów. Tegoroczny Festiwal odbędzie się 30 kwietnia i zapoczątkuje cykl imprez, jakie będą miały miejsce na Rynku Wielkim w Zamościu w trakcie długiego weekendu majowego.

Podczas Festiwalu swoje produkty zaprezentuje ponad 40 wystawców, głównie z terenu byłego województwa zamojskiego. W sprzedaży dostępne będą ekologiczne sery, roztoczańskie miody, tradycyjnie pieczony chleb, soki z ekologicznych owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno i wiele innych zdrowych produktów. Smaki z dzieciństwa przypomną Państwu smaczne wędliny z gęsiny, wieprzowiny i wołowiny przygotowane w wędzarni, która stanie na płycie Rynku Wielkiego. Podczas Festiwalu swoje domowe wypieki i przetwory zaprezentują lokalne Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich. W ofercie znajdzie się również szeroka gama produktów na bazie konopi włóknistych.

Wśród wystawców nie zabraknie twórców rękodzieła, którzy zaprezentują przepiękne obrazy, wyroby z wikliny, kompozycje kwiatowe z bibuły ręcznie robione zabawki i wiele innych. Uczestnicy Festiwalu będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą energooszczędnych budynków z naturalnych materiałów.

W trakcie Festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech panelach dyskusyjnych poświęconych sprzedaży bezpośredniej, genetycznie modyfikowanej żywności, a także konopiom siewnym– ich uprawie oraz zastosowaniu w rolnictwie, przemyśle i farmacji.

Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy znakomitych ekspertów, a wśród nich m.in.:
prof. dr. hab. inż. Leszek Woźniak – kierownik Katedry przedsiębiorczości, zarządzania i ekoinnowacyjności Politechniki Rzeszowskiej;
Zbigniew Chajęcki – przedstawiciel Kooperatywy DOBRZE, ekspert probiotechnologii;
Barbara Wojtkowska– Absolwentka architektury wnętrz ASP w Krakowie i projektowania architektonicznego G.R.Rietveld Academy w Amsterdamie, członek holenderskiego Stowarzyszenia Integralnej Biologicznej Architektury VIBA,
Piotr Puchalski– członek Polskiej Izby Technologii i Wyrobów Naturalnych, samorząd gospodarczy na rzecz biologizacji i zrównoważonego rozwoju,
dr Jarosław Sachajko – Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Na scenie wystąpią lokalne zespoły muzyczne: zespól Lawenda, Złoty Tabor, Uroczysko, Kapela Siennica, zespół LTM, Rdza, a także grupa folklorystyczna „OSA” z pokazem tańca.

W programie przewidziane zostały liczne atrakcje dla dzieci. Imprezę Poprowadzi Mariusz Matera.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *