I love green…. czyli Światowy Dzień MPD w Zamościu

Już w najbliższy poniedziałek, 7 października Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zachęca do włączenia się do akcji promującej podnoszenie świadomości społecznej na temat mózgowego porażenia dziecięcego. To właśnie tego dnia  od godziny 10:30 w siedzibie Stowarzyszenia i podczas przemarszu na Rynek Wielki zintegrować się będzie można w ramach II edycji akcji „I love green”.

Na Rynku Wielkim o godz. 11 zaplanowano happening z układaniem żywego napisu „I LOVE GREEN”.

Dodajmy, że inicjatywa „I love green” powstała w 2012 roku zainicjowana przez australijską organizację non-profit Cerebral Palsy Alliance oraz amerykańską United Cerebral Palsy. Jest wspierany przez kilkaset organizacji zajmujących się MPD, w tym uniwersytety, instytucje badawcze, grupy studenckie, szkoły i szpitale dziecięce z 65 państw, co jest potwierdzone na stronie internetowej World CP Day.

W Polsce Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego również jest obchodzony 6 października. W 2017 roku 6 października budynki Rzecznika Praw Obywatelskich w kilku największych miastach zostały rozświetlone na kolor zielony, aby zaznaczyć solidarność z osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *