Godzina „W” w Stylowym – 02.08.2015 r.

plakatCentrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na seanse pierwszego na świecie dramatu wojennego non-fiction „Powstanie Warszawskie”. Film wraca na ekrany z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i będzie wyświetlany w dniach 31 lipca – 2 sierpnia 2015 o godz. 17:00.

Film „Powstanie Warszawskie” został zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Opowiada o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Obraz wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

6 godzin oryginalnych kronik z Powstania Warszawskiego; 7 miesięcy pracy; zespół konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków; 1000 godzin konsultacji kolorystycznych; 1200 ujęć; 1440 godzin koloryzacji i rekonstrukcji; 112.000 wybranych klatek; 648.000 minut rekonstrukcji; 22.971.520 megabajtów danych – to tylko niektóre liczby pozwalające uświadomić sobie, choćby częściowo, ogromny nakład pracy i środków włożonych w realizację projektu „Powstanie Warszawskie”. Efektem jest 85 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem.

Bilety: 10 zł (ulgowy), 12 zł (normalny)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *