„Generał” Bustera Keatona u Namysłowiaków

W piątek, 26 kwietnia w ramach V Festiwalu Muzyki Filmowej w Zamościu obejrzeć będzie można niemą komedie wojenną The General (Generał) z 1926 roku w reżyserii Bustera Keatona.

Muzykę do tego trwającego 70 minut obrazu skomponował dr Rafał Rozmus, a wykona ją

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą samego kompozytora – Rafała Rozmusa.

Bilety w cenie 40/30 zł do nabycia w biurze Orkiestry, Zamość ul. Partyzantów 2,  tel. 84 638 48 33 oraz przez Internet (http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/481/)

Rafał Rozmus (ur. 14 stycznia 1981 w Lublinie) – polski kompozytor, dyrygent, doktor muzykologii.

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie skrzypiec. Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie pracuje od 2005 roku, obecnie na stanowisku adiunkta w Zakładzie Teorii Muzyki. Podczas studiów kształcił się z zakresu dyrygentury (specjalność) w klasie Zofii Bernatowicz oraz z zakresu kompozycji, aranżacji i instrumentacji w klasie Kazimierza Górskiego oraz Andrzeja Nikodemowicza. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora w dziedzinie muzykologii. Autor Liczbowej Metody Komponowania Muzyki Atonalnej (2002).

Tworzy muzykę wokalną, wokalno-instrumentalną, instrumentalną, utwory symfoniczne, kameralne, dla dzieci, komponuje muzykę teatralną i filmową (od 2003 roku).

Film ze ścieżką muzyczną grana na żywo rozpocznie się o godz. 19:00

One thought on “„Generał” Bustera Keatona u Namysłowiaków

  • 21 kwietnia 2019 at 18:04
    Permalink

    fajna, jakies 2 tygodnie temu ją oglądałem, szkoda ze nie puszczają takich filmow w tvp czy innych stacjach

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *