Finał Wakacji z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego – Zamość, 24.10.2014 r.

konkurs finalProf. Konieczny wręczy rzeźbę Stańczyka Uroczystość podsumowania ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego”, organizowanego przez miasto Zamość i PGE Obrót S.A., odbędzie się 24 października br. o godz. 13.00 w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu, ul. Łukasińskiego 2B.

Konkurs skierowany był do miłośników fotografii, którzy chcieli wykazać się pomysłowością i niekonwencjonalnym podejściem do tematu. Warunkiem udziału w konkursie organizowanym przez PGE Obrót S.A. i miasto Zamość było sfotografowanie się z jednym z pomników profesora Koniecznego w tle.

Zdjęcia konkursowe pochodzą od autorów m.in. z Warszawy, Łomianek, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Krasnobrodu i Zamościa. Największym zainteresowaniem uczestników konkursu cieszył się pomnik hetmana Jana Zamoyskiego znajdujący się przed dawnym pałacem Zamoyskich oraz rzeźby „Wisła”, „Macierzyństwo I” i „Macierzyństwo II” usytuowane przed siedzibą powstałej w tym roku w Zamościu Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego. Chętnie fotografowano się także z pomnikiem Jana Matejki w Warszawie i jedną z najbardziej rozpoznawalnych prac profesora – warszawską Nike. Na zdjęciach pojawiła się także Maria Curie-Skłodowska z Lublina.

Jury przyznało nagrodę główną, czyli rzeźbę Stańczyka z brązu, ufundowaną przez prof. Mariana Koniecznego. Dwie nagrody za zajęcie drugiego miejsca ufundowane są przez PGE Obrót S.A., dwie nagrody za trzecie miejsca sfinansowane zostały przez miasto Zamość.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie, której otwarcia dokona prof. Marian Konieczny.

Konkurs fotograficzny „Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego” jest kontynuacją idei upamiętnienia prof. Mariana Koniecznego w Alei Sław w Zamościu, organizowanej i sponsorowanej przez PGE Obrót S.A. i miasto Zamość.

Teresa Madej

Specjalista ds. Obsługi Oddziału PGE Obrót S.A.
Oddział z siedzibą w Zamościu Tel. 84 677 4612; 667 991 769

PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *