Festiwal Sportowy – 20-22.05.2016

logo Zamojskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury FizycznejZamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Integracyjnym Festiwalu Sportowym, który odbędzie się w Zamościu w dniach 20-22 maja br. Festiwal skierowany jest do osób niepełnosprawnych; podopiecznych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz młodzieży szkolnej zamojskich szkół, w tym uczniów klas integracyjnych.

Program przedsięwzięcia to bogaty wachlarz dyscyplin i konkurencji sportowych. W piątek 20 maja br. w dużej hali OSiR w Zamościu odbędzie się moduł poświęcony bocci oraz zawody race runner. Zawody boccia będą realizowane przy współpracy merytorycznej z Aktywnym Klubem Sportowym Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu oraz Środowiskowym Domem Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach. Sobota 21 maja to zawody pływackie oraz konkurencje rekreacyjno-sportowe na zamojskiej pływalni. Ostatni dzień Integracyjnego Festiwalu Sportowego to zawody lekkoatletyczne oraz rekreacyjno-sportowe na stadionie OSiR w Zamościu.

Zadanie odbędzie się dzięki finansowemu wsparciu: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Integracyjny Festiwal Sportowy jest częścią odbywającego się w dniach 20-22 maja XXII Międzynarodowego Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży. Miejscem sportowych zmagań będą obiekty sportowe Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz obiekty zamojskich szkół. W Festiwalu wezmą udział uczniowie roczników 2001 i 2002 z następujących krajów: Ukraina, Słowacja, Węgry, Białoruś, Łotwa, Polska.

Organizatorem XXII Międzynarodowego Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzież jest Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasto Zamość.

Info.: Newsletter 03/05/2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *