Emancypantki i Patriotki – czyli wykłady w październiku

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał  zaprasza na wykłady towarzyszące wystawie „Emancypantki i Patriotki – wizerunki walczących Polek w XIX i XX wieku”.

W ramach wydarzenia zaplanowano:

– 11 października (czwartek)  godz. 12.30 wykład „Kobiety w walce zbrojnej o wolną Polskę w początkach XX wieku”. Wykład dotyczy działalności kobiet zrzeszonych w organizacji bojowej PPS. Spotkanie poprowadzi Andrzej Maziarz – adiunkt w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.
-16 października (wtorek). godz. 14.00 – zwiedzanie wystawy „Emancypantki i Patriotki – wizerunki walczących Polek w XIX i XX wieku” opatrzone komentarzem autorów.
-20 października (sobota)  godz. 11.00 –  warsztaty dla dzieci z tworzenia biżuterii, towarzyszące wystawie „Emancypantki i Patriotki – wizerunki walczących Polek XIX i XX wieku”. Warsztaty poprowadzi Anna Mucha – rekonstruktor dawnej biżuterii. Wstęp bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Zapisy na warsztaty prowadzone będą od 8 do 19 października 2018 r. Pod numerem telefonu: 606 845 759

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, ul. Zamkowa 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *