„e”-MISJA czyli  kompetencje cyfrowe mieszkańców Lubelszczyzny na spotkaniu w Zamościu

W czwartek, 18 października w sali konferencyjnej Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa lubelskiego. Spotkanie dotyczy realizowanego projektu „e”-MISJA będącego częścią Programu Polska Cyfrowa.

W ramach projektu gminy mogą się ubiegać o wsparcie w wysokości do 150 tys. zł. W ramach przedsięwzięcia można uzyskać wsparcie na przeszkolenia dorosłych mieszkańców gminy w zakresie kompetencji cyfrowych. Gmina może sfinansować m.in.: organizację szkoleń (honoraria trenerów, catering, materiały, wynajem sal itp.), sprzęt komputerowy (maks. do 40% grantu), promocję działań, zarządzanie i administrację mikroprojektu. Po zrealizowanym projekcie, zakupiony sprzęt komputerowy staje się własnością gminy, która jest zobowiązana do przekazania go na rzecz szkoły/szkół ze swojego terenu.

Spotkanie skierowane jest dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, w tym w szczególności dla szkół i jednostek oświatowych.

Program szkolenia:

9.30-10.00 Rejestracja, kawa powitalna.

10.00-11.15 Prezentacja założeń projektu „e”-MISJA część 1.

11.15-11.30 Przerwa kawowa.

11.30-12.00 Prezentacja założeń projektu „e”-MISJA część 2.

12.00-12.30 Oferta sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich i podstawowe zasady aplikowania o Fundusze Europejskie.

12.30-13.00 Sesja pytań i odpowiedzi, konsultacje indywidualne.

 

Aby zarejestrować się na spotkanie, wystarczy do 16 października wypełnić formularz dostępny TUTAJ .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *