Dzień otwarty w zamojskim ZOO

zycie_zamoscia_artykul2-300x169We wtorek, 20 października br., odbędzie się oficjalne otwarcie nowych obiektów na terenie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu, czyli pawilonu dla hipopotamów karłowatych, tapirów, kapibar i mar patagońskich oraz trzech pawilonów dla ptactwa wodnego.

Pawilony zostały wybudowane w ramach projektu „Modernizacja ogrodów zoologicznych w Zamościu i Łucku oraz opracowanie koncepcji utworzenia strefy rekreacji w Rzeszowie w celu rozwoju transgranicznej kwalifikowanej turystyki przyrodniczej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007 – 2013.

Będzie to jednocześnie Dzień Otwarty ZOO, czyli dzień w którym zwiedzanie ZOO jest bezpłatne. Na ten dzień zaplanowano atrakcje dla zwiedzających, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Na zorganizowanych stoiskach tematycznych najmłodsi będą malować, kolorować i wyklejać. Dla dzieci w wieku szkolnym zaplanowano rozwiązywanie zagadek o zwierzętach. Młodzież będzie rozwiązywać krzyżówki i rozwiązywać zadania dotyczące historii zoo. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursie plastycznym „Zwierzaki-dziwaki”. Ponadto będzie malowanie buziek dla dzieci i stoisko ze zwierzęciem, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

W organizację uroczystości włączyła się Służba Celna, która w tym dniu weźmie udział w działaniach promocyjnych i informacyjnych związanych z tematyką CITES.

Info.: Newsletter Zamościa 02/10/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *