Dziecięce Poranki Filmowe w maju

567_840x420Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na Dziecięce Poranki Filmowe. W maju w każdą niedzielę o godz. 12.30 najmłodsi widzowie zobaczą zestaw bajek animowanych produkcji Orange Studio zatytułowany „W odmętach kosmosu, czyli o gwiazdce z nieba”. Ekranizacje powstały na podstawie popularnych książek dla dzieci, zawierają wiele elementów edukacyjnych i poznawczych. Czas trwania pokazu to ok. 60 min. Bilety: 9 zł

W zestawie „W odmętach kosmosu, czyli o gwiazdce z nieba” znajdują się bajki: Pan Toti i świąteczna gwiazdka, Andzia: Daleka droga na księżyc, Janosik i gwiazdeczka, Tata lew: Słońce, księżyc i gwiazdy, Król Maciuś Pierwszy: Różne życzenia, Andzia: Od zera do milionera.

Szczegółowe informacje: http://www.stylowy.net/news/567-dzieciece-poranki-filmowe-w-maju.html

PAN TOTI I ŚWIĄTECZNA GWIAZDKA
Pan Toti i Hehel stroją bombkami choinkę na łące. Stwierdzają, że choince brakuje gwiazdki na czubku. Rozchodzą się, aby szukać gwiazdki. Pan Toti w kopalni znajduje niewielką błyszczącą gwiazdkę. Wraz z przyjacielem umieszcza ją na czubku świątecznego drzewka. Siadają na ławce i czekają na pierwszą gwiazdkę. Święta nie nadchodzą. Idą po poradę do astronoma. Uczony tłumaczy im, że pierwszą gwiazdkę skradł Księżyc, jednak można się z nim wymienić na inną. Pan Toti i Hehel biegną po gwiazdkę ze świątecznego drzewka. Próby dorzucenia jej do księżyca okazują się bezowocne. Z pomocą nadchodzą bliźniacy. Budują ogromną procę, z której wystrzeliwują gwiazdkę wprost w ręce Księżyca. Puszczona wolno pierwsza gwiazdka wraca na swoje miejsce na niebie. Spadają pierwsze płatki śniegu, a pod choinką pojawiają się prezenty. Jest to sprzęt narciarski, który od razu znajduje zastosowanie. Wszyscy razem wesoło bawią się na śniegu.

ANDZIA: DALEKA DROGA NA KSIĘŻYC
Pewnej nocy czworo bohaterów obserwuje w Panamie wyjątkowo gwiaździste niebo. Tygrysek z żalem zauważa, że brakuje jego gwiazdozbioru. Postanawia więc wyruszyć na Księżyc. Zamierza sprawdzić, czy nie schowała się za nim tygryskowa konstelacja.

JANOSIK I GWIAZDECZKA
Jest noc. Janosik śpi w swojej grocie, gdy nagle budzi go niezwykłe światło. Postanawiasprawdzić skąd ta jasność i wychodzi przed grotę. Spotyka płaczącą gwiazdkę, która spadła z nieba i nie może wrócić z powrotem. Młody zbójnik postanawia pomóc zagubionej gwiazdce. Prosi o pomoc Słońce, żeby dłużej pospało, a Księżyc, żeby jeszcze został na niebie. Ci spełniają jego prośbę i Janosik zawiesza gwiazdkę obok jej siostrzyczek.

TATA LEW: SŁOŃCE, KSIĘŻYC I GWIAZDY
Marychna i jej rodzeństwo interesują się tajemnicami wszechświata. Maluchy pragną się dowiedzieć, w jaki sposób on funkcjonuje i kto go zamieszkuje. Niestety, Tata Lew nie zna wszystkich odpowiedzi na dociekliwe pytania dzieci. Postanawia więc wysłać jedno z nich w kosmos. Marychna zgłasza się na ochotniczkę. W drodze powrotnej jej pojazd ląduje awaryjnie na Księżycu. Potem szczęśliwie wraca do domu, choć nie udało jej się dowiedzieć, kto czuwa nad tym, by wszechświat się nie zatrzymał.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY: RÓŻNE ŻYCZENIA
W okresie przedświątecznym Maciuś stara się spełnić życzenia wszystkich dzieci. Rozdaje zabawki, a nawet znajduje Felkowi dom i wymarzonych rodziców. Tymczasem generał próbuje zdobyć czołg. Faktycznie dostaje jeden… w całości wykonany z czekolady.

ANDZIA: OD ZERA DO MILIONERA
Andzia, Rybka, Tygrys i Miś marzą o fortunie. W pamiętniku dziadka Puszkina znajdują opowieść o kraju, gdzie każdy zmywacz talerzy może zostać milionerem. Cała czwórka wyrusza do Ameryki. Na miejscu okazuje się, że rzeczywistość wygląda inaczej niż w opowieściach. Każdy chce zostać pomywaczem i żeby dostać pracę na zmywaku, trzeba stać w bardzo długiej kolejce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *