Czołowi zamojscy fotograficy na wystawie

Stanisław Orłowski i Mirosław Chmiel- to właśnie prace tych dwóch ikon zamojskiej fotografii oglądać będzie można już niebawem w zamojskiej Morandówce.

Otwarcie wystawy pt. „:Fotografia” zaplanowano na 27 września na godz. 17.

Oglądać ją będzie można do 25 października.

Stanisław Marian Orłowski – artysta fotografik Członek Rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików. 1960-1985 przewodniczący podkomisji fotografii krajoznawczej PTTK Zamość, w roku 1961 inicjator powołania do życia Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, którego prezesem pozostawał przez 50 lat, w roku 1968 zainicjował organizację przez ZTF ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Zabytki”, w 1988 roku z jego inicjatywy powołano do życia Galerię Fotografii „Ratusz”, autor i uczestnik wielu wystaw fotografii na terenie kraju, a także spotkań autorskich, prelekcji, plenerów fotograficznych. Autor albumu fotograficznego „Mój Zamość 1961-1980” (Zamość 1916) i „Dwie dekady 1980-2000” (Zamość 2018).

Autor ponad 100 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 wystaw zbiorowych. W 2018 r. otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.

Mirosław Chmiel – artysta fotografik AFRP, Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców. Od 1976 roku pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu jako instruktor fotografii i filmu, w latach 80- tych jako fotoreporter w lokalnej prasie: Tygodnik Zamojski, Wspólna Praca, Redakcja Fotografii KAW w Lublinie.  Kurator galerii fotografii: Galeria Mała w ZDK oraz wystaw w Hotelu Mercure, Morandówce i Arte Hotel.  W  1976 r. z grupą pasjonatów fotografii założył Zamojską Grupę Fotografików. Grupa działa obecnie pod nazwą Zamojska Grupa Fotograficzna GT. Był organizatorem, komisarzem i konsultantem na wielu plenerach fotograficznych oraz kuratorem wielu wystaw.   Autor ponad 50 wystaw indywidualnych i uczestnik  ok. 200 wystaw zbiorowych. W 2018 r. otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *