Co dobrego daje nam cyfrowy świat? – Zwierzyniec, 02.12.2014 r.

plakatCo może dać mieszkańcom Zwierzyńca korzystanie z nowych technologii? Na to pytanie już 2 grudnia będzie starała się odpowiedzieć Barbara Kolbus – Latarnik Polski Cyfrowej w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Zwierzyńcu.

Latarnicy Polski Cyfrowej działają w ramach ogólnopolskiego programu Polska Cyfrowa Równych Szans. W Polsce jest ich blisko 3000. Są wolontariuszami działającymi na rzecz pokolenia Polaków i Polek wieku 50+ wprowadzając ich w cyfrowy świat. Prowadzą szkolenia, warsztaty, spotkania otwarte, a także organizują spotkania z ekspertami czy wyjazdy do ciekawych miejsc. Wszystko ma na celu zaznajomienie starszych osób z komputerem, cyfrowym aparatem fotograficznym, tabletem, smartfonem oraz przezwyciężenie istniejącego często lęku przed korzystaniem z Internetu.

Do dnia dzisiejszego ze wsparcia Barbary Kolbus skorzystało blisko 600 mieszkańców Zamościa. Teraz czas na mieszkańców powiatu!
Najbliższe spotkanie ph. Co dobrego daje nam cyfrowy świat? Latarnik Polski Cyfrowej organizuje we współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną w Zwierzyńcu. Spotkanie odbędzie się w godz. 11:00 – 13:00 w dniu 2 grudnia br. (wtorek) w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Zwierzyńcu przy ul. Słowackiego 2. Na spotkaniu są mile widziane wszystkie osoby, które chciałyby zrobić swój pierwszy krok w stronę nowych technologii.

Więcej informacji nt. programu znajduje się na stronie www.latarnicy.pl. Informacje o prowadzonych przez Latarnika zajęciach można uzyskać również pod nr telefonu: 608 497 855 lub mailowo: latarnikwzamosciu@op.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *