Cała Polska czyta dzieciom w Zamościu

plak

W dniach 29 maja-5 czerwca 2016 r. w całym kraju odbędzie się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego organizatorem jest Fundacja „ ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „ Czytanie uskrzydla”.

Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, które mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9200 wolontariuszy oraz instytucje, placówki i społeczeństwo w całym kraju.

W wielu miejscowościach wydarzenie to jest jedyną, dużą imprezą kulturalną, skupiającą i zachęcającą do udziału lokalne władze, media i całe społeczeństwo, które podczas imprez czytelniczych, bajkowych parad i festynów oraz różnego rodzaju spotkań wspólnie inspiruje młodych ludzi do poznawania bogatego zasobu naszych księgarń i bibliotek.

W tym roku kampania w Zamościu rozpocznie się już dnia 28 maja 2016 r. o godz. 10:00 w MDK przy ul. Kamiennej 20 wydarzeniem pod nazwą „Dzień Dziecka – Dzień Rodziny”.

Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta znajdzie się m.in.: głośne czytanie dzieciom, bajkowa parada „Koziołka”, zabawa taneczna i wiele innych atrakcji.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do organizacji w/w akcji  również w swoich środowiskach!

Pamiętaj: Czytaj dziecku 20 minut dzienne. Codziennie!

Szczegółowe informacje dotyczące akcji: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/xv-ogolnopolski-tydzie%C5%84-czytania-dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *