Biegiem do niepodległości…

Już kolejny raz by uczcić odzyskanie niepodległości zorganizowane będą biegi uliczne. Tym razem organizuje je Klub Sportowy Agros, a odbędą się 8 listopada tradycyjnie w obrębie Starego Miasta w Zamościu.

Celem Biegów Listopadowych jest popularyzacja biegów ulicznych wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego, uczczenie 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wyłonienie najlepszych zawodników i szkół w biegach ulicznych, propagowanie biegania jako najbardziej dostępnej formy spędzania czasu wolnego oraz promowanie rozwoju sportu dla wszystkich i aktywności fizycznej wszystkich środowisk i grup społecznych, promowanie i wspieranie inicjatyw służących rozwijaniu aktywności fizycznej osób starszych, solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej poprzez sport i promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Klub Sportowy „AGROS” Zamość, Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.
Biegi są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Start pierwszych biegów o godz. 11.00.

Termin zgłoszeń upływa już jutro (6 listopada). Potwierdzenie udziału w biegach z podaniem ilości startujących zawodników zgłaszać można do KS „AGROS” Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8, tel./fax: 84 638 66 79, email: agrosks@poczta.onet.pl.

Zgłoszenia imienne z podpisem Dyrektora Szkoły należy dostarczyć na pół godziny przed zawodami. Każdy zawodnik musi posiadać kartę startową wg wzoru KS AGROS.

Kategorie wiekowe to Szkoły podstawowe i Szkoły ponadpodstawowe –chłopcy i dziewczęta. Dystanse biegów to od 300 do 1200 m.

Poniżej program minutowy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *