Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet – trwają zapisy!

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Ruszają zapisy na kolejną edycję kursu samoobrony dla Pań organizowanego przez zamojską jednostkę Policji. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich kobiet bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Chęć uczestnictwa w kursie można zgłaszać telefonicznie pod nr 84 677-13-22. Pierwsze zajęcia już w przyszły czwartek w Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, przy ul. Młyńskiej 7. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Pod hasłem „Kobieta świadoma zagrożeń i potrafiąca się obronić” rusza V już edycja kursu samoobrony dla Pań. Ideą, która przyświeca organizacji tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa każdej z chętnych do uczestnictwa w kursie kobiet. Wszędzie, bowiem mamy prawo czuć się bezpiecznie. Uczestniczkom kursu poprzez udział w zajęciach chcemy uświadomić, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, od tego jak zachowujemy się w sytuacjach niebezpiecznych i jak reagujemy w chwili zagrożenia. Podczas kilkunastu spotkań asp. szt. Piotr Nowicki z zamojskiej komendy – trener klasy międzynarodowej w ju-jitsu, uczestnik dwóch misji pokojowych w Kosowie – przekaże uczestniczkom kursu podstawową wiedzę dotyczącą zasad samoobrony i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. W czasie kursu zaplanowano również zajęcia teoretyczne z udziałem psychologa i policyjnych ekspertów, którzy powiedzą o metodach działania sprawców przestępstw, a także o sposobach unikania zagrożeń. Podpowiedzą również, co zrobić w sytuacji, gdy już padliśmy ofiarą przestępstwa. Mamy nadzieję, że wiedza, którą policyjni specjaliści przekażą podczas spotkań okaże się przydatna a zdobyte umiejętności pozwolą na właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w godz. 18.30 – 19.30 na sali gimnastycznej Centrum Szkół Mundurowych przy ul. Młyńskiej 7. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Chęć uczestnictwa w kursie zgłaszać można telefonicznie pod nr 84 677-13-22. Pierwsze zajęcia już w przyszły czwartek. Zapraszamy!

Materiał nadesłany przez:
podinsp. Joanna Kopeć
oficer prasowy KMP w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *