Będzie nowe rondo w Zamościu

U zbiegu ulic Marszałka J. Piłsudskiego – Lubelska – Wojska Polskiego – Wiejska już ruszyła przebudowa. Potrwa do jesieni.

Jak informuje Miasto Zamość to realizacja projektu pn. „ Przebudowa drogi powiatowej nr 3354L ulicy Lubelskiej w Zamościu od km 0+000,00 do km 0+522,00. Rozbudowa skrzyżowania ulic: Marszałka J. Piłsudskiego – Lubelska – Wojska Polskiego – Wiejska w Zamościu”

W zakresie inwestycji znajdą się m.in. :

– przebudowa nawierzchni jezdni (cztery pasy ruchu o szerokości 3,5 m wraz z budową obustronnego ciągu pieszo – rowerowego, przebudową zatok autobusowych, przebudową zjazdów publicznych i indywidualnych, przebudową parkingu, przebudową skrzyżowań ulic podporządkowanych i budową azylu dla pieszych na ul. Lubelskiej)

– budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym (rondo) obok kościoła Św. Michała Archanioła

– wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na ulicach: Wiejskiej, Wojska Polskiego, Piłsudskiego

– budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Lubelskiej, ul. Wojska Polskiego, ul. Wiejskiej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z montażem wpustów podkrawężnikowych.

W ramach przebudowy ulicy Lubelskiej zostanie wykonana sieć monitoringu wizyjnego, która będzie włączona do miejskiego Centrum Monitoringu. Pojawią się również nowe ławki i wiaty przystankowe.

Głównym wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu, które prace zobowiązało się wykonać do 6 listopada. Ich wartość brutto  to 13 365 430, 26 złotych.

( na podst. inf. UM Zamość, fot. ul. Lubelska – Google Maps Street View)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *