Autor „Krótszego ramienia Moskwy” na spotkaniu w Zamościu

Już w najbliższy, piątek (5 października) w Hotelu Koronnym przy ul. Koszary 7 odbędzie się spotkanie autorskie z płk dr Lechem Kowalskim.

 (fot. Telewizja Republika)

Płk Lech Kowalski jest absolwentem Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego (mgr 1984 – System Polski wobec polityki zagranicznej państwa w latach 1934–1939). Doktorat w 1989 roku. Był członkiem PZPR do 1990 roku. W latach 1986–1999 pracował w Wojskowym Instytucie Historycznym. Tam uniemożliwiono mu habilitację (Komitet Obrony Kraju w systemie obronnym PRL w latach 1959-1989) i następnie w wyniku zakulisowych działań Wojciecha Jaruzelskiego zwolniono z pracy. Był głównym narratorem filmu „Towarzysz generał” (2009). Jest laureatem Nagrody im. Jerzego Łojka za książkę „Jaruzelski. Generał ze skazą”. (informacja za Wikipedią)

Tytuł spotkania  to „Generał Kiszczak i Generał Jaruzelski, a służby specjalne PRL” a jednym z poruszonych w jego trakcie tematów będzie to jak w latach powojennych służby specjalne PRL – Urząd Bezpieczeństwa na ziemiach zamojskich „wyłapywał” i neutralizował działania Żołnierzy Wyklętych oraz podziemia antykomunistycznego.

Ponadto odbędzie się  promocja najnowszej, wydanej w 2017 roku książki pt. „Krótsze ramię Moskwy”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa ok. 2 godziny.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *