Ambasador Iranu w Zamościu – 22.02.2016

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Wnuka oraz przedstawicieli Unii Szefów Firm Zamojszczyzny Zamość odwiedzi ambasador Iranu wraz kilkunastoosobową delegacją przedsiębiorców. Do spotkania dojdzie 22 lutego. Goście z Azji razem z zamojskimi przedsiębiorcami i władzami miasta będą omawiać sposoby rozwinięcia współpracy gospodarczej.

Ambasador Iranu Ramin Mehmanparast wraz z delegacją spotka się z prezydentem Andrzejem Wnukiem i dyrektorami odpowiednich wydziałów na Rynku Wielkim przed godz. 13.00. Po prezentacji oferty gospodarczej miasta i zwiedzaniu Zespołu Staromiejskiego zebrani udadzą się na sympozjum gospodarcze do Hotelu Koronny. Tam, na godz. 15.00 zaplanowano konferencję prasową.

Po spotkaniu z mediami rozpocznie się sympozjum gospodarcze, którego organizatorem jest Unia Szefów Firm Zamojszczyzny. Uczestnicy spotkania zastanowią się nad sposobami rozwoju kontaktów gospodarczych. Swój udział zapowiedzieli m.in. przedstawiciele Rządu RP, Banku Gospodarstwa Krajowego, zamojskiego Urzędu Miasta, a także polscy przedsiębiorcy współpracujący już ze stroną irańską.

O praktycznych aspektach prowadzenia biznesu w Iranie opowie Vahid Tahery, prezes Polsko-Irańskiej Izby Handlowej. Z kolei potencjał gospodarczy regionu lubelskiego nakreśli Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W programie sympozjum także wiele innych ciekawych wystąpień o prowadzeniu biznesu z Iranem.

Iran jest silnym eksporterem ropy naftowej i gazu ziemnego. To również dobry rynek zbytu produktów spożywczych.

Info.: Newsletter 03/02/2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *