„Alchemia Kina” 6. PRZEGLĄD FILMOWY

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy „Senso” zapraszają na 6. edycję przeglądu filmowego „Alchemia Kina”.

Gośćmi tegorocznej Alchemii będą: Łukasz Maciejewski – dziennikarz, filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich oraz Piotr Kotowski – Rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W repertuarze alchemicznych wieczorów znajdą się dwa filmy: "Łagodna" i "Najlepszy". Przegląd filmowy odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2017, godz. 18:00.
"Łagodna", najnowsze dzieło Sergieja Łoźnicy, to inspirowany nowelą Dostojewskiego, spektakularny portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem. Prelekcję do filmu wygłosi Piotr Kotowski. 16 listopada na ekranie przedpremierowo "Najlepszy" – film reżysera „Bogów”, Łukasza Palkowskiego. Fascynująca, pełna morderczego wysiłku i niezwykłej siły,
historia nawiązująca do biografii Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Prelekcję do filmu wygłosi Łukasz Maciejewski.
PROGRAM:
15.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu ŁAGODNA – prelekcja i prowadzenie spotkania: Piotr Kotowski
16.11.2017, godz. 18.00 projekcja filmu NAJLEPSZY – prelekcja i prowadzenie spotkania: Łukasz Maciejewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *