„Album rodzinny” czyli oficjalne zakończenie 43. ZLT

Już 20 października o godz. 18 Zamojski Dom Kultury oficjalnie zakończy tegoroczne 43. Zamojskie Lato Teatralne.

Na zakończenie przygotowano występ Kacpra Kuszewskiego pt.  „Album rodzinny”.To pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga.

Pomysł na projekt zrodził się podczas przeglądania starego rodzinnego albumu. Stare fotografie poruszają wyobraźnię i skłaniają do wymyślenia nieznajomym postaciom nietuzinkowych historii. Niektóre piosenki inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. W ten sposób powstała galeria niebanalnych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się, lub mogły się zdarzyć, naszym dziadkom. Poznamy zatem Wandę, która wbrew wszystkim chciała Niemca, stryja co kochał tylko bardzo duże kobiety oraz historię czterech braci. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, lub zmyślone wydarzenia i sytuacje, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie zabraknie również utworów nastrojowych, lirycznych z nutką nostalgii.

Wstęp na występ za okazaniem zaproszenia – bezpłatnej wejściówki (do pobrania w sekretariacie ZDK od 8 października 2018).

Dodajmy, że jeszcze do 30 września trwa plebiscyt na najlepszy spektakl 43 Zamojskiego Lata Teatralnego, o którym informowaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *