Akcja parateatralna „Bitwy rodów” – wprowadzenie do spektaklu „Romeo i Julia”

bitwa rodow_www22 czerwca i 24 czerwca 2015 roku Zamojski Dom Kultury organizuje na Rynku Wielkim w Zamościu imprezy parateatralne pt. „BITWY RODÓW”. Imprezy są wprowadzeniem do spektaklu ROMEO i JULIA, który odbędzie się 27 czerwca o godzinie 21.30.
Wielką miłość Romea i Julii zniszczyła nienawiść ich rodzin: rodu Capulettich i rodu Montecchich. W nawiązaniu do tego proponujemy trzy Bitwy Rodów na Rynku Wielkim, a wszystkich Państwa zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego kibicowania wybranej rodzinie.

22 czerwca godzina 18.00 Rynek Wielki
BITWA RODÓW:
KARATECY /ród Julii Capuletti/ kontra RYCERZE /ród Romea Montecchi/

W programie walka rodów, pokazy walk poszczególnych rodów, pokazy broni, nauka walki dla amatorów, parada dwóch rodów na znak pojednania.

Bitwie towarzyszyć będzie GRA MIEJSKA dotycząca dzieł Szekspira, w której rywalizować będą ze sobą kilkuosobowe drużyny, reprezentujące wybrany przez siebie ród. Zachęcamy nie tylko znawców dzieł Szekspira do utworzenia 3-4-osobowych grup i zgłaszania się do zabawy na e-mail: zapytajszekspira@gmail.com
Jeśli lubicie Julię i jej rodzinę, ubierzcie coś żółtego, gdyż kolor żółty przypisany jest rodzinie Capulettich. Jeśli zaś wolicie rodzinę Romea, wybierzcie kolor czerwony jako symbol rodziny Montecchich.

24 czerwca godzina 17.00 Rynek Wielki
BITWA RODÓW:
ŚPIEW /ród Julii Capuletti/ kontra TANIEC /ród Romea Montecchi/

Przyjdźcie i oceńcie, która ekipa lepiej wypadnie. Kibicujcie swoim faworytom i ubierzcie się w kolory wybranego rodu /kolor Julii – żółty, kolor Romea – czerwony/.

Bitwie artystycznej towarzyszyć będą potyczki kulinarne zamojskich restauratorów.

24 czerwca godzina 20.00 Rynek Wielki
BITWA RODÓW:
MOTOCYKLE /ród Julii Capuletti/ kontra ROWERY /ród Romea Montecchi/

Rodziny będą ze sobą rywalizowały w różnego rodzaju konkurencjach i potyczkach słownych. Zapraszamy na Rynek Wielki motocyklistów i rowerzystów nie tylko z Zamościa, ale również z okolic.

Walkę między rodami umili nam zespół wokalno-instrumentalny Shoemakers. Na finał zaprosimy wszystkich zmotoryzowanych do wspólnej parady w imię pojednania rodów.

Jeśli lubicie Julię i jej rodzinę, ubierzcie coś żółtego, gdyż kolor żółty przypisany jest rodzinie Capulettich. Jeśli zaś wolicie rodzinę Romea, wybierzcie kolor czerwony jako symbol rodziny Montecchich.

One thought on “Akcja parateatralna „Bitwy rodów” – wprowadzenie do spektaklu „Romeo i Julia”

  • Czerwiec 11, 2015 at 7:52 pm
    Permalink

    jejku zapowiada sie fajnie tylko czemu w poniedzialek i srode? nie mozna tego bylo w niedziele robic? 🙁

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *