7. Przegląd Filmowy Alchemia Kina już niebawem w Zamościu

Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Ewa Bukowska, Łukasz Maciejewski będą gośćmi 7. Przeglądu Filmowego ALCHEMIA KINA, który odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2018 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W programie przeglądu znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Kamerdyner”, ”Jak pies z kotem”, „53 wojny” oraz spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi. Wydarzenie oraz rozmowy z twórcami poprowadzi publicysta i krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Najnowszy film Filipa Bajona „Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Annę Radwan zobaczymy w nim w roli pruskiej arystokratki Gerdy von Krauss.

„Jak pies z kotem” – film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza, Olgierda Łukaszewicza, Aleksandrę Konieczną i Bożenę Stachurę.

„53 wojny” – film w reżyserii Ewy Bukowskiej, która jest jednocześnie autorką scenariusza, powstałego na podstawie książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowieść o miłości i sile przetrwania za wszelką cenę w czasach wojny współczesnej.

7. Alchemii Kina towarzyszyć będzie promocja książki „Aktorki. Portrety” czyli szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. To 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd. Publikacja została wyróżniona Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Książka o tematyce filmowej.

PROGRAM:

12.11.2018|18:00 – projekcja filmu KAMERDYNER oraz spotkanie z aktorką Anną Radwan

13.11.2018|18:00 – projekcja filmu JAK PIES Z KOTEM oraz spotkanie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem

14.11.2018|18:00 – projekcja filmu 53 WOJNY oraz spotkanie z reżyserem Ewą Bukowską

Bilety na 1 film:

17 zł (norm.), 15 zł (ulg.) – dostępne online: www.stylowy.net lub w kasach CKF Stylowy

12 zł (bilet zbiorowy – powyżej 20 osób)- dostępne wyłącznie w kasach CKF Stylowy

Karnet na 3 filmy – 36 zł- dostępny wyłącznie w kasach CKF Stylowy.

( inf. CKF Stylowy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *