3. Zamojski Festiwal Podróży „Eskapady Kresowe ” – W drodze na najwyższe szczyty Afryki

ESKAPADY KRESOWE ZAMOŚĆ 2017- FESTIWAL PODRÓŻY 6-8 PAŹDZIERNIKA PREZENTUJEMY KOLEJNA GWIAZDĘ TEGOROCZNEGO FESTIWALU W ZAMOŚCIU:
Robert Gondek:
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.
Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty  Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym  afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016  podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego  festiwalu podróżniczego w Polsce.
Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i  jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.
Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All  Inclusive.
Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.
Strony internetowe autora pokazu:

http://www.szczytyafryki.pl www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce.
Realizując od 2008 roku projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki ma  na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.
Wśród pięćdziesięciu sześciu gór do zdobycia było siedem szczytów o  wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m. To najwyższe szczyty Tanzanii (Kilimandżaro – 5895 m n.p.m.), Kenii  (Mount Kenya – 5199 m n.p.m.), Ugandy/Demokratycznej Republiki Konga  (Rwenzori – 5109 m n.p.m), Rwandy (Karisimbi – 4507 m n.p.m.), Etiopii (Ras Dashen – 4543 m  n.p.m.), Maroka (Jebel Toubkal – 4167 m n.p.m.) i Kamerunu (Mount  Cameroon – 4040 m n.p.m.).
Trekkingi na te góry stanowiły pierwszą część projektu nazwaną „Wyprawy  na najwyższe szczyty Afryki” zakończoną w październiku 2016 roku.
Robert opowie o wyprawach na najwyższe góry w Afryce. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt  Afryki.

Odbędziemy spacer po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt  Rwandy. Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach  Semien. Wejdziemy nocą na najwyższą górę Maroka, a w gęstej mgle zdobędziemy  Mount Cameroon – najwyższy szczyt Kamerunu.
Zobaczymy jak różne są góry w Afryce. Zobaczymy jak niecodzienn są góry  w Afryce. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy, mandryle z Gabonu i szympansy w  Ugandzie.
Robert pokaże zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody.
Ptaki, słonie, mandryle, goryle.
A to na pewno nie będzie wszystko….
To będzie uczta dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę.
Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć  wyjątkowe prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze  zdjęciami autora pokazu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *