3. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

zffr_858x287

 

 

3. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
Najnowsze polskie filmy dokumentalne i reportaże o tematyce historycznej, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, projekcje plenerowe na Rynku Wielkim w Zamościu, gala festiwalowa oraz koncert zespołu Brathanki, wieczór karaoke z piosenką historyczną, warsztaty o tematyce historyczno-eksploracyjnej, wystawy muzealne i fotograficzne, kiermasz książek, spotkania z pisarzami oraz rekonstrukcje historyczne to wydarzenia, które składają się na program 3. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” (12-15.08.2015).
Twórcy filmów i reportaży oraz organizatorzy zapraszają widzów i gości festiwalowych w niezwykłą podróż przez wieki. Od czasów pierwszych Piastów po wydarzenia końca XX wieku, które choć wciąż są żywe w pamięci jednak już stały się historią. Tegoroczna edycja Festiwalu jest szczególna ze względu na 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, która zdominowała historię XX wieku i stała się przełomowym momentem w dziejach ludzkości. Wiele filmów i reportaży zgłoszonych i zakwalifikowanych do konkursowych pokazów dotyczy właśnie tej tematyki. Wielkie wydarzenia polityczne i militarne, bitwy, negocjacje splatają się w opowieściach filmowych z osobistymi wspomnieniami świadków historii, małymi codziennymi wydarzeniami, emocjami, które łączą czas przeszły i teraźniejszy, sprawiają, że historia ożywa nie tylko na ekranie lecz także w sercach i myślach widzów.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Zamość, TVP Historia i Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., Muzeum Historii Polski. Sponsorzy: Perła. Browary Lubelskie S.A., Agencja Nieruchomości Rolnych.
3. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegółowy program wydarzeń wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *