100 dniówka Rodzinnego Domu

Już jutro, 20 listopada bieżącego roku rozpocznie się odliczanie stu dni do zakończenia I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami pn. „Rodzinny Dom” w Zamościu przy ulicy Kresowej 24. Przypomnijmy, to kolejna placówka Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu.

Ukończenie I etapu zaplanowano na 28 lutego 2020 roku i zbiegnie się w czasie z 30. leciem działalności „Krok za Krokiem”.

Do nowego lokalu Warsztatu Terapii Zajęciowej przyjętych zostanie  ponad 40  niepełnosprawnych uczestników, a powierzchnia budynku umożliwi rozrost na miarę bieżących potrzeb.

Koszt budowy Warsztatu wyniósł ok. 5,6 mln złotych z czego około 4, 6 mln złotych  Stowarzyszenie pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, różnego rodzaju zbiórek, darowizn oraz wpłat 1% podatku. Na chwile obecną brakuje jeszcze 1 mln złotych. Ponadto Stowarzyszenie prowadzi aktualnie zbiórkę sprzętu, mebli aby nowopowstały obiekt wyposażyć.

Najbliższą okazją do wsparcia inwestycji Stowarzyszenia będzie charytatywny VII Wieczór Dobroczynności, który zaplanowano na 6 grudnia.

Symboliczną „Studniówkę” zaplanowano już na jutro (20 listopada) w godz. 11- 13 przy ulicy Kresowej 24 w Zamościu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *