„ESKAPADY KRESOWE” – Uroczyste otwarcie festiwalu

 Zamojskie Towarzystwo Turystyczne oraz Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprosiło wszystkich miłośników podróży 30 września  na godz.18.00 na uroczyste otwarcie 2 Zamojskiego Festiwalu Podróży  „ESKAPADY KRESOWE” 2016

Jacek Podkościelny jako prezes  Zamojskiego Towarzystwa Turystycznego przywitał wszystkich gości i zebraną publiczność dziękując za poświęcony cenny swój czas i chęć spotkania z ,,podróżą’.  Po przywitaniu wszystkich Jacek Podkościelny i Janek Cios wspólnik w zdobyciu w tym roku szczytu Mont Blanc od strony włoskiej wręczyli wszystkim sponsorom i firmom, które pomogły i wsparły 2 Zamojski Festiwal Podróży  podziękowania za pomoc  w realizacje tego projektu. Oficjalnego otwarcia 2 Zamojskiego Festiwalu Podróży  „ESKAPADY KRESOWE” 2016 dokonał Prezydent Miasta Andrzej Wnuk życząc wspaniałego podróżowani, wielu pozytywnych wrażeń i zapału aby taki festiwal był stałym punktem w kalendarzu wydarzeń miasta.

Po uroczystym otwarciu festiwalu  o przygodach w Czeczenii opowiadał pierwszy gość wieczoru  Jacek Wnuk  – Fotograf, podróżnik, absolwent Fotografii Łódzkiej Filmówki i Geografii UMCS w Lublinie. Swoje pasje – fotografowanie i podróżowanie – rozwijał studiując te kierunki. Od wielu lat przemierza wschodniokarpackie bezdroża, czego efektem są jego prace dyplomowe, wystawy i pokazy slajdów.

W holu głównym Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” możemy oglądać wystawę do 2 października pt.,, Czeczenia” – zapraszamy.

Drugim gościem wieczoru był Ryszard Czajkowski Fizyk z wykształcenia, z zamiłowania podróżnik, autor programu telewizyjnego „Przez lądy i morza”. W czasie swoich podróży na wszystkie kontynenty wykonał kilkadziesiąt filmów o charakterze podróżniczo geograficznym i ponad dwieście programów telewizyjnych. Wynikiem jego podróży są reportaże w periodykach i dwanaście indywidualnych wystaw fotograficznych prezentowanych w Polsce, a nawet poza granicami.
Pierwsze jego wyprawy – to wyprawy polarne na Antarktydę i Spitsbergen. Początkowo interesował się krajobrazem ale po pierwszej wyprawie do Indii w 1971r., a później do innych krajów Azji i Afryki, coraz bardziej interesują go ludzie, ich życiowe motywacje i religie.
W uznaniu jego działalności, na Antarktydzie nazwano górę jego imieniem (Czajkowski Needle) i został członkiem prestiżowego nowojorskiego klubu „The Explorers Club”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *