„Życie przez całe życie” „Kroku za krokiem” w Zamościu

„Życie przez całe życie” to  hasło tegorocznego Narodowego Dnia Życia, którego obchody odbędą się w naszym mieście już 24 marca. Jego głównym organizatorem będzie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” przy współpracy Miasta Zamość.

Wczoraj (25 lutego) odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono ramy wydarzenia. Udział w niej wzięli Małgorzata Bzówka, zastępca Prezydenta Miasta Zamość, a także przedstawiciele „Kroku za krokiem”: prezes Maria Król i Kamil Kabasiński, a także dyrektorzy placówek które włączyły się w akcję czyli Tadeusz Wicherek z Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego oraz Andrzej Szumowski z Młodzieżowego Domu Kultury.

Podczas konferencji omówiono program wydarzenia w którym znajdzie się wiele atrakcji w tym: występy, pokazy, mecz siatkówki na siedząco, turniej boccia, warsztaty z przytulania i czytania bajek, zabawy i konkursy z nagrodami, a na początek wspólne śniadanie. Będzie także koncert w wykonaniu Namysłowiaków.

Nie zabraknie specjalnych stref gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie także coś dla fanów jedzenie – mianowicie jarmark ze zdrową żywnością.

Podczas wydarzenia ważnym elementem będzie także kwesta, a zbiórkę do puszek koordynować będzie Młodzieżowy Dom Kultury.

Dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na wsparcie budowy ‚Domu Rodzinnego” dla dorosłych osób niepełnosprawnych, który powstaje przy ul. Kresowej w Zamościu. Inwestycja to kompleks terapeutyczno-opiekuńczy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, wychowanków Stowarzyszenia, którzy przez 28 lat działalności „Kroku za krokiem” stali się dorosłymi ludźmi. Z powodu ich ciężkiej niepełnosprawności nadal potrzebują wsparcia w postaci terapii, rehabilitacji, opieki. Zwłaszcza, że ich rodzice w nieunikniony sposób starzeją się i ..odchodzą. Na realizacje inwestycji potrzeba 15 mln złotych. 2 mln 600 tysięcy złotych Stowarzyszenie pozyskało już z Regionalnego Programu  Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji:

Konferencja prasowa dotycząca wydarzenia "Życie przez całe życie" organizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu z udziałem prezes Stowarzyszenia Marii Król, wiceprezydent Zamościa Małgorzaty Bzówki, dyrektora Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu Tadeusza Wicherka, dyrektora Młodzieżowy Dom Kultury MDK w Zamościu Andrzeja Szumowskiego.

Opublikowany przez Życie Zamościa Poniedziałek, 25 lutego 2019

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *