Znamy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego!

Znamy mistrzów województwa lubelskiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym i Puchar Tymbarku.

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Zamościu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MSKS „Puławiak” Puławy i UKS „Legion” Grabów Szlachecki w kategorii U-8, UKS „Niedźwiadek” Chełm i UKS „Jedynka” Krasnystaw w kategorii U-10 oraz UKS „Dubler” Opole Lubelskie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo lubelskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 11-12 kwietnia na boiskach treningowych OSiRu na Rotundzie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansowały do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas wszystkich finałów wojewódzkich wyłonione zostało grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

Wyniki wszystkich drużyn z każdej kategorii rozgrywek oraz zdjęcia zwycięskich zespołów znajdują się tutaj http://bit.ly/1RXHbbn

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na turniejowej stroniezpodworkanastadion.pl.

informacja
Marek Buklarewicz

Fotorelacja Janek Cios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *