Zamość – zakończenie 44 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ

W Zamościu dobiegły końca zmagania na 44 Olimpiadzie Geograficznej. W klubie batalionowym odbyło się uroczyste zakończenie Olimpiady. Rozdano dyplomy 21 laureatom i 102 finalistom z całej Polski.

Zwycięzcą okazał się Wiktor Odziemczyk z VIII LO w Warszawie, drugie miejsce zajął Jakub Pypkowski z VI LO w Bydgoszczy, a na trzeciej lokacie uplasował się Antoni Bugaj z V LO w Warszawie.
Michał Tyrka uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu jako pierwszoklasista wywalczył tytuł finalisty i za 2 lata nie musi zdawać matury z geografii i ma 100% pkt.

W uroczystości zakończenia uczestniczył Maciej Kopeć – Podsekretarz Stanu Maciej Kopeć (ur. 1962 r. w Poznaniu) jest absolwentem studiów na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (kierunek historia). Pracę jako nauczyciel rozpoczął w 1987 r. Od 1990 r. – nauczyciel mianowany. W latach 1996 – 2006 – wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie.W 2001 r. uzyskał kwalifikacje w zakresie zarządzania oświatą, nauczyciel dyplomowany (2003 r.), egzaminator egzaminu maturalnego z historii (2004 r.). w latach 2006-2008 Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Agnieszka Kowal dyr.  Wydziału Oświaty UM.

Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *