Zamość – Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2018r. odbył się w Zamościu bieg „Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym Miasta Zamość był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, KS Agros Zamość.
Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 jak i ma na celu popularyzację wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Dystans rodzinny obligatoryjny był dla wszystkich i  wynosił 1963 metry. Wskazuje on na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józef Franczaka pseud. „Lalka”. Trasa Biegu przebiegała przez tereny Parku Miejskiego i stadionu OSiR.

Rozpoczęcie biegu rozpoczęło się podniesieniem flagi państwowej na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie prezydent miasta Andrzej Wnuk skierował słowa do uczestników dziękując za udział w biegu upamiętniającym Pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Każdy z uczestników, który ukończył bieg otrzymywał na mecie pamiątkowy medal. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom puchary i nagrody wręczali; prezydent miasta Andrzej Wnuk, dyr. OSiR Zamość Mateusz Ferens i z-ca dyr. OSiR Magdalena Magryta.

WSTĘPNE WYNIKI „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Zamość, 04.03.2018 r.

ZWYCIĘZCY – KAT. KOBIET
1 Jakubczak Aleksandra
2 Malinowska Marta
3 Tomasik Aleksandra

ZWYCIĘZCY – KAT. MĘŻCZYZNY
1 Buczak Rafał
2 Ćwik Hubert
3 Nowogrodzki Dawid

Miejsca 1-10
Miejsce Numer startowy Czas Imię i nazwisko
1 204 6,22 Buczak Rafał
2 87 6,32 Ćwik Hubert
3 247 6,35 Dawid Nowogrodzki
4 130 6,40 Umer Bartosz
5 279 7,05 Maluga Daniel
6 176 7,06 Albrecht Norbert
7 38 7,07 Drabik Oskar
8 17 7,10 Ostrowski Tomasz
9 14 7,11 Jakubczak Aleksandra
10 62 7,18 Kiełbasa Damian

KOMUNIKAT KOŃCOWY

Miejsce Nazwisko i imię Numer startowy
1 Buczak Rafał 204
2 Ćwik Hubert 87
3 Nowogrodzki Dawid 247
4 Umer Bartosz 130
5 Maluga Daniel 279
6 Albrecht Norbert 176
7 Drabik Oskar 38
8 Ostrowski Tomasz 17
9 Jakubczak Aleksandra 14
10 Kiełbasa Damian 62
11 Jasiński Marcin 159
12 Żukowski Jerzy 112
13 Tomczyszyn Kamil 271
14 Skwara Jakub 241
15 Joński Eryk 121
16 Pakuła Tomasz 98
17 Kostrubiec Bernard 45
18 Adamczuk Sebastian 78
19 Klusek Przemysław 163
20 Rak Jakub 39
21 Krawczyk Daniel 79
22 Repecki Marcin 224
23 Jaros Damian 267
24 Sołducha Michał 180
25 – 89
26 Zaręba Andrzej 5
27 Malinowska Marta 207
28 Tomasik Aleksandra 92
29 Sowa Artur 232
30 – bez numeru
31 Król Michał 60
32 Machnikowska Kornelia 203
33 Jaworski Marcin 122
34 Chrzanowski Paweł 34
35 Lewandowski Mariusz 11
36 Bekier Ireneusz 226
37 Zaręba Grzegorz 6
38 Greszta Grzegorz 53
39 Różyło Wojciech 85
40 Lackowska Dagmara 22
41 Sowiński Piotr 235
42 Szymanek Łukasz 236
43 Wybranowski Paweł 47
44 Tarańczuk Adam 127
45 Banicki Michał 13
46 Koryszko Paweł 198
47 Salomon Kamil 278
48 Sokalski Sławomir 99
49 Jasińska Anna 160
50 Bartnik Wacław
51 Leńczuk Marcin 280
52 Kryk Marek
53 Wojnarski Ireneusz 128
54 Baran-Hałasa Lucyna
55 Dziuba Patryk 277
56 Kozak Sławomir 33
57 Żak Michał 153
58 Koman Przemysław 150
59 Mikuła Ryszard 238
60 Ciupak Waldemar
61 Chyrchała Damian 19
62 Bojar Przemysław 117
63 Nadolski Michał 135
64 Jagielski Bartosz 223
65 Dobromilski Robert 261
66 Kwiatkowski Krzysztof 262
67 Nowosad Mariusz 162
68 Rypina Jakub 165
69 Helman Daniel 186
70 Helman Leszek 181
71 Śmiałko Michał 18
72 Czugała Michał 263
73 Mazurek Krzysztof 96
74 Cios Jan 152
75 Juchkiewicz Marcel 260
76 Galant Mateusz 245
77 Milczuk Piotr 137
78 Bielecka Beata 113
79 Zielonka Adrian 264
80 Sołducha Piotr 251
81 Malinowski Mateusz 217
82 Dębczuk Emil 256
83 Łosiewicz Michał 265
84 Kłoczek Szymon 24
85 Rogozińska-Kozak Dagmara 81
86 Kurantowicz Krzysztof 111
87 Szczurek Mariusz 84
88 Adamiak Szymon 257
89 Łabaj Mateusz 195
90 Oryszczak Bartłomiej 124
91 Biernacki Radosław 175
92 Sokalska-Pizun Roksana 32
93 Linowska Sylwia 71
94 Szewczyk Karolina 21
95 Zwolan Dominik 1
96 Lewenda Paweł 239
97 Skaruz Michał 242
98 Nejbert Patryk 237
99 Łój Arkadiusz 240
100 Kmieć Tomasz 147
101 Kułajewicz Radosław 148
102 Chyrchała Damian 20
103 Gancarz Damian 108
104 Capała Krzysztof 178
105 Michoński Michał 46
106 Banicki Michał 12
107 Kryk Małgorzata
108 Bochenko Szymon 174
109 Winiarczyk Natalia 255
110 Kot Piotr 88
111 Chomicki Jan 116
112 Palikot Paweł 258
113 Pitura Adam 185
114 Redzaj Artur 248
115 Krywionek Tomasz 42
116 Dudek Karol 28
117 Piwko Bartłomiej 134
118 Bełz Izabela 37
119 Cisek Wojciech 82
120 Greszta Patryk 54
121 Czerwieniec Grzegorz 94
122 Marek Tomasz 95
123 Płaneta Emilia 177
124 Zawiślak Marek 132
125 Jagielski Łukasz 276
126 Fedorczuk Jadwiga 222
127 Łachno Wojciech 36
128 Trusek Andrzej 55
129 Kaniowska Magdalena 103
130 Momot Karen 114
131 Kuźmiński Grzegorz 77
132 Osóbka Jarosław 76
133 Cisielczuk Wiesław 154
134 Walas Piotr 169
135 Greszta Grzegorz 53
136 Pitura Krzysztof 168
137 Zych Oskar 149
138 Knap Patryk 129
139 Gęborys Mateusz 52
140 Mateja Kacper 192
141 Kalinowska Beata 193
142 Błazucki Przemysław 194
143 Danilak Łukasz 196
144 Jasiński Marcin 159
145 Sawiniec Paweł 155
146 Sawiniec Katarzyna 156
147 Rubaszka Urszula 133
148 Sobczuk Adam 220
149 Zagulski Ryszard 231
150 Cypara Przemysław 145
151 Jagielski Jakub 270
152 Lipski Paweł 151
153 Gładziuk Bartłomiej 15
154 Ślepko Jakub 56
155 Łyciuk Patryk 189
156 Król Anna 61
157 Lubaszewski Sylwester 40
158 Jaremek Wojciech 125
159 Kostrubała Łukasz 172
160 Zwolak Tomasz 179
161 Radomiak Adam 183
162 Monastyrska Anna 201
163 Monastyrski Andrzej 200
164 Choma Adam 197
165 Rypina Piotr 164
166 Mazurek Oskar 68
167 Czerniec Paulina 126
168 Pasieczna Teresa 120
169 Walas Piotr 169
170 Małysz Piotr 266
171 Wołoszyn Małgorzata 102
172 Zając Edyta 107
173 Chrześcijan Adam 205
174 Łoś Mariusz 182
175 Kłoczek Adam 25
176 Chrześcijan Wiesława 106
177 Chrześcijan Krzysztof 48
178 Kamińska Katarzyna 219
179 Żuk Stanisława 250
180 Odrzywolska Weronika 118
181 Jaroszyński Piotr 29
182 Popis Tomasz 90
183 Wróbel Paweł 83
184 Droździel Dorota 100
185 Czerwieniec Grzegorz 93
186 Wojtyna Wiktoria 273
187 Juszkiewicz Klaudia 274
188 Mazur Monika 138
189 Waga Mateusz 30
190 Kowalski Łukasz 105
191 Bak Mateusz 23
192 Kapuśniak Agata 67
193 Klimowicz-Dobrowolska Mariola 70
194 Wojciech Brykner 253
195 Bzdek-Kołakowska Anna 206
196 Czubara Daniel 41
197 Mazurek Oskar 68
198 Nizioł Marcin 63
199 Kołakowski Przemysław 184
200 Dębicka Magdalena 244
201 Sobczuk Karol 230
202 Turczanik Aneta 72
203 Pikor Agata 73
204 Pikor Jacek 74
205 Sawiniec Jadwiga 157
206 Sawiniec Andrzej 158
207 Rypina Piotr 164
208 Kamiński Rafał 218
209 Salej Andrzej 69
210 Gąsior Kamil 80
211 Juszczak Maria 227
212 Sznajderowicz Halina 202

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ZAMOŚĆ -Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowany przez Życie Zamościa 4 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *