Zamojski Orszak Trzech Króli na żywo w TVP 1 i TVP Polonia

Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Zamościu mają powody do dumy. Pierwsza edycja oraz walory miasta zostały wysoko ocenione przez Fundację Orszak Trzech Króli w Warszawie. Jest szansa, że w nagrodę nasz Orszak transmitowany będzie na żywo przez TVP 1 i TVP Polonia, 6 stycznia 2016 r.
Propozycja udziału w transmisji telewizyjnej z Orszaku Trzech Króli 2016 – Orszaku w Zamościu przyszła od Biura Prasowego Orszaku Trzech Króli. Transmisja realizowana będzie na żywo przez TVP 1, w godz. 11.55 – 13.15. Warunkiem jest dostosowanie terminu Orszaku w Zamościu do godzin transmisji, a także udostępnienie do wiadomości Fundacji i TVP dokładnego scenariusza oraz informacji o współorganizatorach.
– Jak pokazuje nasze doświadczenie, udział w transmisji jest bardzo dobrą promocją miasta i środowiska lokalnego. Widząc zaangażowanie i organizację Orszaku w Zamościu oraz walory miasta, jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo dobry wybór i zostanie dobrze wykorzystany – powiedziała Anna Śmigielska z Biura Prasowego Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie, która skierowała zapytanie do organizatorów zamojskiego Orszaku o zainteresowanie i zgodę na transmisję telewizyjną.
W związku z propozycją Fundacji OTK prace przy organizacji drugiej edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu, którymi kieruje Małgorzata Farion, pomysłodawczyni szlachetnej i integrującej nas inicjatywy – są już bardzo zaawansowane. Powołano także Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu. Znany jest wstępny scenariusz i trasa Orszaku Trzech Króli 2016 w Zamościu. Po Mszy Św. (rozpocznie się o godz. 10.30 w Katedrze Zamojskiej) około godz. 11.45-11.50 sformuje się Orszak, który przejdzie ulicami Zamościa od Katedry – ulicą Szczebrzeską – Zamkową – Królowej Jadwigi – Akademicką – Łukasińskiego – Solną na Rynek Wielki. Organizatorzy zaplanowali pięć ośmiominutowych scen biblijnych.
Wkrótce rozpocznie się akcja promującą zamojski Orszak. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zaprasza do angażowania się we wspólne przedsięwzięcia i udział w konkursach: m.in. „Wygraj wielbłąda”, plastycznym, fotograficznym i innych podanych przez Fundację. Na bieżąco będziemy Państwa informować o dalszych szczegółach organizacji Orszaku Trzech Króli 2016 w Zamościu.
Prezentujemy także zdjęcia z Orszaku Trzech Króli A.D. 2015 w Zamościu, które obrazują ogromne zainteresowanie mieszkańców naszej małej Ojczyzny tą zacną inicjatywą jednoczącą wszystkich w pokłonie Małemu Dzieciątku.

Orszaku Trzech Króli A.D. 2015 w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *