XIV Spotkania z Kolędą i Pastorałką w MDK 13.01.2016

Już po raz szesnasty w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu w dniach 12 – 13 stycznia 2016 r. rozbrzmiały Kolędy i Pastorałki w ramach Przeglądu Wokalnego „Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2016”.
Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka cieszył się niebywałą popularnością. W ciągu dwóch dni swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 350 osób – 28 zespołów, 4 duety oraz 70 wokalistów z województwa lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Jury w składzie: Przewodnicząca Pani Wiesława Badach i członkowie: Pani Ewa Lisak, Ks. Krystian Bordzań, Pan Marian Szewera i Pan Władysław Swacha po wysłuchaniu 102 wykonań postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria I Przedszkola
 Zespoły
Wyróżnienie: Kółko Muzyczne – Przedszkole Miejskie Nr 7 w Zamościu, opiekun P. Ewa Ryń
Wyróżnienie : Zespół „Milusińscy”- Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie, opiekun P. Elżbieta Skotnicka
Wyróżnienie: Duet- Lena i Borys Kostrubiec- Przedszkole Miejskie Nr 7 w Zamościu, opiekun: P. Ewa Ryń
Soliści
Złota Gwiazdka: Marta Malicka- Przedszkole Miejskie Nr 8 w Zamościu, opiekun: P. Teodozja  Monik i P. Agnieszka Szawara
Złota Gwiazdka: Nicola Kostecka- Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, opiekun: P. Elżbieta Jakubczak
Srebrna Gwiazdka: Dawid Pawlik- Przedszkole Miejskie Nr 8, opiekun: P. Teodozja Monik, P. Agnieszka Szawara
Brązowa Gwiazdka: Marcela Potocka- Samorządowe Przedszkole w Skierbieszowie, opiekun: P. Barbara Wieczerzak
Wyróżnienie: Emilia Kruczek- Samorządowe Przedszkole w Skierbieszowie, opiekun: P. Barbara Wieczerzak
Kategoria II Szkoła Podstawowa kl. I – III
Zespoły
Złota Gwiazdka: Zespół wokalny- Szkoła Podstawowa w Miączynie, opiekun: P. Maria Brojewska
Srebrna Gwiazdka: Zespół „Wiolinki”- Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu, opiekun: P. Anna Sawka
Brązowa Gwiazdka: Duet- Julia Bazan i Emilia Niedźwiedź- Zespół Szkół w Suchowoli, opiekun: P. Zofia Niewiadomska
Soliści
Złota Gwiazdka: Ewelina Nowosad- Studio wokalne „TRYTON” w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: P. Dominika Tomkowska
Złota Gwiazdka: Aleksandra Bartoszczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, opiekun: P. Renata  Banach
Srebrna Gwiazdka: Emilia Stefańska – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, opiekun: P. Renata Banach
Brązowa Gwiazdka: Piotr Wilgos- Szkoła Podstawowa w Jarosławcu, opiekun: P. Dorota Wilgos
Wyróżnienie: Martyna Cieśla- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, opiekun: P. Ryszard Góra
Wyróżnienie: Oliwia Potocka- Szkoła Podstawowa w Skierbieszowie, opiekun: P. Halina Węcławik
Wyróżnienie: Martyna Hrysiak- Szkoła Podstawowa w Miączynie, opiekun: p. Maria Brojewska
Wyróżnienie: Lena Kulczyńska- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: P. Małgorzata Łoza
Kategoria III Szkoła Podstawowa kl. IV – VI
Zespoły
Złota Gwiazdka: Zespół wokalny- Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, opiekun: p. Arkadiusz Kłyż
Srebrna Gwiazdka: Zespół ,,Iskierki” – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, opiekun: P. Renata Banach
Brązowa Gwiazdka: Zespół wokalny „MY”- Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, opiekun: P. Aneta Franke
Wyróżnienie: Chórek Wiewiórek- Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, opiekun: P. Krzysztof Nowak
Wyróżnienie: Zespół „Wiolinki”- Zespół Szkoły i Przedszkola w Skierbieszowie, opiekun: P. Dorota Terlecka
Wyróżnienie: Zespół „Aniołki”- Szkoła Podstawowa w Sitnie, opiekun: P. Jolanta Polska
Wyróżnienie: Zespół wokalny- Szkoła Podstawowa w Miączynie, opiekun: P. Agnieszka Bereżańska
Soliści
Złota Gwiazdka: Aleksandra Bełz- Zespół Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie, opiekun: P. Magdalena Antoniak
Srebrna Gwiazdka: Karol Derlak- Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, opiekun: P. Aneta Franke
Brązowa Gwiazdka: Jeremiasz Osuch- Zespół Szkół w Majdanie Starym, opiekun: P. Ewa Pułapa
Wyróżnienie: Julia Fijałkowska- Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach, opiekun: P. Jadwiga Wieżyńska
Wyróżnienie: Zuzanna Dorota- Studio wokalne „TRYTON” z Tomaszowa Lubelskiego, opiekun: P. Dominika Tomkowska
Wyróżnienie: Bartłomiej Sobań – Nielisz, opiekun: P. Anna Sobań
Wyróżnienie: Oliwia Garbata- Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun: P. Paweł Kołodziejczyk
Wyróżnienie: Dominika Radlińska- Zespół Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie, opiekun: P. Magdalena Antoniak
Wyróżnienie: Martyna Gil – Nielisz, opiekun: P. Marzena Gil
Wyróżnienie: Iza Herbin- Zamojski Dom Kultury, opiekun: P. Katarzyna Figura
Wyróżnienie: Julia Stepaniuk- Tomaszowski Dom Kultury, opiekun: P. Małgorzata Giska
Kategoria IV Gimnazjum
Zespoły
Złota Gwiazdka: Zespół wokalny „ONE” – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie, opiekun: P. Aneta Franke
Srebrna Gwiazdka: Duet- Kinga Wlizło i Katarzyna Cencelewicz- Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie, opiekun: P. Wojciech Borkowski
Brązowa Gwiazdka: Duet – Justyna Kot i Agata Dereń – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie, opiekun: P. Renata Banach
Wyróżnienie: Zespół wokalno- instrumentalny – Zespół Szkół w Majdanie Starym, opiekun: P. Ewa Pułapa
Soliści
Złota Gwiazdka: Adriana Różańska- Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, opiekun: P. Paweł Kołodziejczyk
Srebrna Gwiazdka: Martyna Przytuła- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie, opiekun: P. Karolina Piotrowska
Srebrna Gwiazdka: Justyna Kot – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie, opiekun: P. Renata Banach
Brązowa Gwiazdka: Dominika Kapuśniak-  Zamość, opiekun: P. Paweł Sikorski
Brązowa Gwiazdka: Julia Majer- Klub Batalionowy w Zamościu, opiekun: P. Katarzyna Wasilewska
Wyróżnienie Karolina Więcław- Gimnazjum Nr 3 w Biłgoraju, opiekun: P. Violetta Świerczyńska
Wyróżnienie: Aleksandra Romańczuk- Gimnazjum w Miączynie, opiekun: P. Karol Chilewicz
Kategoria V Szkoły Ponadgimnazjalne
Zespoły
Srebrna Gwiazdka: Zespół wokalno- instrumentalny „ EARonic”- II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, opiekun: P. Joanna Kołodziejczyk
Brązowa Gwiazdka: Zespół wokalny- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, opiekun: P. Elżbieta Swacha
Wyróżnienie: Zespół wokalno- instrumentalny – III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, opiekun: P. Anna Serafin
Wyróżnienie: Zespół wokalny- III Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, opiekun: P. Anna Serafin
Soliści
Złota Gwiazdka: Bartek Góra- Zamojski Dom Kultury w Zamościu, opiekun: P. Katarzyna Figura
Srebrna Gwiazdka: Arleta Batorska – Radecznica, opiekun: P. Jolanta Batorska
Brązowa Gwiazdka: Martyna Duda- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, opiekun: P. Elżbieta Swacha
Wyróżnienie: Martyna Ciupera- Zespół Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: P. Teresa Graca
Nagrodę Dyrektora MDK Zamość P. Andrzeja Szumowskiego otrzymała Weronika Chodacka ze Szkoły Podstawowej w Miączynie której opiekunem jest P. Agnieszka Bereżańska.

Relacja filmowa dostępna jest na stronie internetowej:

http://mdk.zam.pl/G-CMS/front/1/aktualnosci/xiv_spotkania_z_koleda_i_pastoralka_relacja_filmowa_cz_1

Fotorelacja Janek Cios


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *