Trzeci dzień walki europejskich sztangistów na zamojskim pomoście

Za nami trzeci dzień (poniedziałek, 22 października) ME U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów, któ®e odbywają się w Zamościu. Dwa piąte miejsca, szóste i dziewiąte plus srebro za podrzut Piotra Kudłaszyka, to poniedziałkowe osiągnięcia biało-czerwonych.

Relację z poniedziałku wypada rozpocząć od rywalizacji w kategorii 96 kg juniorów, z udziałem Piotra Kudłaszyka (Budowlani Całus Nowy Tomyśl). Jako pierwszy z biało-czerwonych w Zamościu, pokazał na pomoście charakter wojownika, o czym mówili szeroko zagraniczni goście. W rwaniu wyrównał swój życiowy rekord 131 kg, a w podrzucie z wielką ekspresją „życiówkę” poprawił – 166 kg, w dwuboju także – 297 kg. Medalu końcowego to nie dało, ale ma Piotr „małe” srebro za podrzut. Takich występów wypada oczekiwać do naszych zawodniczek i zawodników w Zamościu!  Sztangista z Nowego Tomyśla zajął ostatecznie piąte miejsce. Siłę i determinację w rywalizacji w tej wadze zaprezentowali także rywal nasze zawodnika. A wygrał Paul Dumitrescu z Rumunii 302 kg (132 kg + 170 kg). Wicemistrzem Europy został Armen Grigorjan z Armenii 301 kg (136 kg + 165 kg), brązowy medal przypadł Ramazanowi Ilhanowi z Turcji 300 kg (139 kg + 161 kg). Młodzieżowa kategoria 58 kg kobiet miała jedną gwiazdę, Rosjankę z najkrótszym nazwiskiem imprezy, czyli Olgę Te. Jako pierwsza w tych mistrzostwach uzyskała wyniki powyżej 200 kg w dwuboju – 208 kg (98 kg + 110). Srebro dla Daryi Tsevelyevey z Białorusi 183 kg (80 kg + 103 kg), brązowy medal wywalczyła Natalia Maria Farina z Włoch 178 kg (82 kg + 96 kg). Reprezentantki Polski – Agata Rok (Feniks Siedlce) na pozycji piątej 169 kg (75 kg + 94 kg), a Ewelina Czop (KS Agros Zamość) na szóstym miejscu 162 kg (71 kg + 91 kg), a startowało 8 zawodniczek. Na koniec poniedziałkowej rywalizacji kibice oglądali interesującą  walkę o kilogramy w kat. 58 kg U20 kobiet. Kolor medali mieścił się w jednym kilogramie – zwyciężyła Turczynka Aysegul Cakin 198 kg (88 kg + 110), srebro i brąz dla Rumunii czyli dla Andrei Ralucy Olaru – 197 kg (90 kg + 107 kg) i Andrei Penciu 196 kg (89 kg + 107 kg). Bardzo dzielnie walczyła w tej wadze Patrycja Kołtowska (LKS Polwica Wierzbno), wynik bliski jej najlepszego rezultatu w karierze – 165 kg (77 kg + 88 kg) dał 9 miejsce.

W sobotę , 20 października w kat. 48 kg juniorek nasza pierwsza reprezentantka na pomoście mistrzostw – Sylwia Oleśkiewicz zajęła 7. miejsce. W podrzucie zdobyła „mały” brązowy medal. Natomiast w niedzielę, 21 października zawodniczka KS Agros Zamość Agnieszka Kuczmaszewska w kategorii młodzieżowej 48 kg zdobyła 6 miejsce. W tej samej kategorii również biało-czerwona zawodniczka klubu Budowlani Nowy Tomyśl znalazła się na dziewiątym miejscu.