Stypendium Marcina Kowalika – „Wiara w Malarstwo” 2015

24 lutego 2015 o godzinie 17:00, w BWA Galerii Zamojskiej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Marcina Kowalika, ufundowanego dla uczniów III i IV klas Liceum Plastycznego w Zamościu.

Wiara w Malarstwo” to już druga edycja konkursu, którego celem jest realna, finansowa, jak i promocyjna pomoc młodym zamojskim adeptom malarstwa w ich starcie do artystycznej kariery. Stypendium kierowane jest do uczniów III i IV klas Liceum Plastycznego w Zamościu i ma za zadanie upewnić ich w tym, że wybór drogi życiowej artysty malarza jaki podjęli, był słuszny. Fundator stypendium na co dzień uczy malarstwa w krakowskiej ASP. Na wyznaczony termin 24 lutego 2015 roku, uczniowie zostaną zaproszeni ze swoimi pracami do zamojskiego Biura Wystaw Artystycznych. Fundator stypendium wybierze – jego zdaniem – najlepszy obraz. Wieczorem tego samego dnia odbędzie się uroczyste wręczenie stypendium.

W uroczystej Gali uczestniczyli Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Przewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk.

Marcin Kowalik urodził się w 1981 r. w Zamościu i jest absolwentem Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando. W latach 2001-2006 studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Również pod kierunkiem tego pedagoga w 2009 zdobył tytuł doktora. Obecnie jest asystentem w jego pracowni. Kowalik uprawia malarstwo oraz twórczość w zakresie instalacji, obiektu i performance. Działa jako organizator, kurator i opiekun artystyczny. Był stypendystą wielu programów stypendialnych, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2001), Prezydenta Miasta Zamościa (2002), Crosskick Academie, Berlin (2007), Stypendium Doktoranckieego krakowskiej ASP (2008), Ateliers Höherweg 271, Düsseldorf (2008), Stypendium Grazzella (2009) oraz Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa (2011)”.

Fotorelacja: Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *