Spalarnia w granicach Zamościa?

Do Urzędu Miasta Zamość wpłynął wniosek firmy Veolia dotyczący rozbudowy ciepłowni zlokalizowanej przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu i spalania tam paliw alternatywnych, które określone zostały w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami uchwalonym przez Sejmik Województwa Lubelskiego.

Miasto już zleciło inwestorowi zbadanie wpływu planowanej inwestycji na środowisko ze względu na mieszkańców, a tym samym wykonanie oceny oddziaływania na środowisko, którą wydać ma Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Na razie nic w kwestii tej inwestycji nie wiemy. Dopiero, gdy wpłynie ta ocena będziemy mogli coś w tej kwestii powiedzieć. Na razie mamy tylko wstępny wniosek inwestora bez pozwolenia na budowę, bo do tego jeszcze daleka droga. Jeżeli będziemy wiedzieć jaki to ma wpływ na środowisko, co będzie tam spalane , w jakich temperaturach, w jakiej technologii to wtedy będziemy mogli decydować  czy i jak postąpimy w tej sprawie, czy wydamy zgodę czy też nie – powiedział nam Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Budowę takiego obiektu w Zamościu przewiduje wspomniany już Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami uchwalony przez Sejmik Województwa Lubelskiego.

Jeśli okaże się że w tej spalarni będą spalane odpady bezpieczne np. tzw. RDF z oczyszczalni ścieków, który do tej pory był rozrzucany na polach to trzeba to rozważyć – dodał prezydent Wnuk.

Do sprawy będziemy wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *