Piąta edycja kursu samoobrony dla pań – pierwsze spotkanie

1Ruszyła piąta edycja kursu samoobrony dla pań organizowanego przez zamojskich policjantów. Na zajęciach z instruktorem sztuk walki, wśród których jest również dzielnicowa zamojskiej komendy, można nauczyć się między innymi metod skutecznej obrony przed napastnikiem. Tegoroczny kurs, tak jak i poprzednie edycje cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. I choć adresowany jest do Pań, przystąpiło do niego również kilku Panów. Wczoraj w obecności zastępcy komendanta miejskiego policji odbyło się uroczyste otwarcie kursu i pierwsze zajęcia praktyczne.

Każdy z nas może paść ofiarą przestępstwa. Kobiety jako płeć pozornie słabsza, z reguły są na to bardziej narażone. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zamojska komenda już po raz piąty zorganizowała kurs samoobrony dla Pań. Wczoraj uroczyście zainaugurowano otwarcie tegorocznej edycji kursu. Uczestników powitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Robert Szewc.

Tegoroczna edycja kursu, tak jak i poprzednie, cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. W pierwszych zajęciach udział wzięło ponad 60 osób. Choć kurs adresowany jest do kobiet przystąpiło do niego również kilku panów. Podczas spotkań uczestnicy kursu poznają jak reagować w sytuacji zagrożenia, nauczą się także technik umożliwiających skuteczną obronę przed napastnikiem.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor – asp. szt. Piotr Nowicki z zamojskiej komendy – trener klasy międzynarodowej ju jitsu, posiadacz 5 stopnia mistrzowskiego DAN, instruktor taktyki i techniki interwencji, dwukrotny uczestnik misji pokojowej w Kosowie. W szkoleniu wspierać będą go również inni wykwalifikowani instruktorzy w tym dzielnicowa zamojskiej komendy post. Aneta Baranowska. Ich wiedza, doświadczenie i profesjonalizm z pewnością przełożą się na umiejętności uczestników, które zdobędą podczas kursu.

Przypominamy, że zajęcia odbywają się w każdy czwartek, na sali gimnastycznej Centrum Szkół Mundurowych przy ul. Młyńskiej. Początek zajęć o godz. 18.30.
2
Materiał nadesłany przez:
podinsp. Joanna Kopeć
oficer prasowy KMP w Zamościu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *