Miasto Pokoju w Hotel Zamojskim

23.09.2020 r. o godzinie 17,00 w Hotelu Zamojskim odbyło się otwarcie wystawy Waldemara Siatki AFRP pt. Miasto Pokoju

Waldemar Siatka – członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców i wiceprezes w Zarządzie Fotoklubu RP, wiceprezes w Zarządzie Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody i Delegat na Walny Zjazd ZPFP, członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13 i wiceprezes w Zarządzie ART FOKUS 13 oraz członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Mieszka na stałe w Zamościu gdzie jest członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej.
Autor siedemnastu wystaw indywidualnych i współautor ponad stu wystaw zbiorowych. Uczestnik i organizator plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw, warsztatów i innych przedsięwzięć artystycznych. Swoje prace wystawiał w Polsce a także w Belgii, Czechach, Słowacji, Macedonii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, na Ukrainie i Węgrzech.
kontakt: wsiatka@poczta.onet.pl , +48 694 421 950;
O sobie:
Po orbicie fotograficznej wędruję ponad 35 lat. Wąskim i szerokim kątem, zawsze w oparciu o światło zastane i często w konwencji reportażu, za pomocą obiektywu opisuję świat. Świat, który przy całej jego dramaturgii, jawi mi się jako fascynujący.
W kadrze interesuje mnie przyroda (zawsze), krajobraz i architektura. Fascynuje mnie pejzaż. Eksperymentuję z portretem i fotografią człowieka, we wszystkich jego opowiadaniach. Wiele satysfakcji sprawiają mi, nieustanne próby opowiadania za pomocą fotografii o świecie techniki. Interesuje mnie fotografia z nurtu modern piktorializm.
Fotografia, we wszystkich jej rodzajach, stanowi moje zainteresowanie, hobby, pasję, czasem też inną formę działalności. W swojej działalności dążę do rozwoju i doskonalenia sztuki fotograficznej często poprzez współpracę i wymianę doświadczeń z innymi fotografami.

Jeruzalem ( hebr.  ‏יְרוּשָׁלַיִם‎ trl. Yerushalayim trb. Jeruszalajim) – Miasto pokoju. Jerozolima, posiadające kilka tysięcy lat historii miasto, szczególne i jedyne dla trzech wielkich religii monoteistycznych. Uwikłane we współczesną politykę, zjawiska społeczne wywołane ruchem turystycznym i pielgrzymkowym na masową skalę oraz tradycję zakorzenioną na Wzgórzu Moria. Za każdym razem, gdy go odwiedzamy, inne i tajemnicze. Jak gdyby istniejące poza czasem i cierpliwie znoszące ludzi którzy nieustannie, wielkim potokiem przepływają przez jego mury. Skomponowana w konwencji reportażu wystawa fotografii, jest impresją o Jerozolimie, o której psalmista na kilka wieków przed Chrystusem napisze „… nie zapomnę ciebie…” Prezentowane fotografie powstały podczas wyjazdów w 2013, 2018 i 2019 roku.

Fotografie Agnieszka Kołtunowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *