Legendarne ciężarówki Coca-Coli na Rynku Wielkim – 17.12.2014 r.

Od 5 do 20 grudnia 2014 roku fani świąt i konsumenci Coca-Cola mogą osobiście wziąć udział w eventach w ramach Świątecznej Trasy Ciężarówek Coca-Cola.

Czerwone ciężarówki rozświetlone świątecznymi lampkami, które kojarzone są na całym świecie, ruszyły w trasę po Polsce. Wraz z nimi do każdego miejsca przyjadą także liczne atrakcje i ogrom zabawy. Świąteczna Trasa Ciężarówek Coca-Cola odbywa się pod hasłem tegorocznej kampanii marki „Podaruj Radość”

17 grudnia na zamojskim Rynku Wielkim w godzinach 16.00 – 21.00 mieszkańcom Zamościa zaprezentował się właśnie taki amerykański Freightlinery FLD Conventional.  W trakcie postoju Coca-Cola zaprosiła wszystkich do zabawy. Na gości czekały atrakcje takie jak: konkursy, Święty Mikołaj, z którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie.

W konwoju świątecznym Coca-Coli znajdują się oryginalne amerykańskie Freightlinery FLD Conventional. Są napędzane legendarnym, dwunastocylindrowym silnikiem Detroit Series 60 o pojemności 12.7 litra. Mają długość 16.5 metra, wysokość 4 metry i ważą około 18 ton. Przyozdobione lampkami o łącznej długości 1200 metrów. Wielkie MACKi przetransportowano do Europy na pokładach statków. Utrzymane w typowo amerykańskiej stylistyce, potężne maszyny napędzane są 470-konnym silnikiem o momencie obrotowym 1,800 obr/min. i wyposażone w 18-biegową skrzynię biegów. Przygotowany do jazdy po amerykańskich drogach silnik jest także imponująco wytrzymały – jego żywotność oblicza się na 1,5 miliona mil. Łączna waga naczepy i ciągnika to około 18 ton, maszyna jest szeroka na 2,5 metra a jej promień skrętu wynosi 25 metrów. Całość pokryta jest 65 metrami kwadratowymi odblaskowej folii, dzięki której każda ciężarówka „świeci” w ciemnościach.

Zapraszamy na fotorelację z Zamościa.
fotografie: Janek Cios i Mirosław Chmiel

One thought on “Legendarne ciężarówki Coca-Coli na Rynku Wielkim – 17.12.2014 r.

 • Grudzień 20, 2014 at 12:08 am
  Permalink

  Moment obrotowy autor podaje w obrotach na minutę.
  Ciekawa filozofia.
  Moment obrotowy podaje się w Nm (niutonometrach) 
  W tym przypadku producent podał maksymalną moc osiąganą przy obrotach 1 800 RPM
  Poza tym 470 KM ma motor o pojemności 14 L, a ten mniejszy osiąga od 380 do 445 (mocy maksymalnej przy obrotach wału 1 800 Revolutions per minute)

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *