Kulinarni Odkrywcy z Lubelszczyzny podbili serca internautów!

fot Krzysztof KuczykZespół z woj. lubelskiego stanął na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół– „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Vitamins” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie, który został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset placówkami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojego ośrodka.

Kulinarni Odkrywcy opanowali polskie szkoły

W 12. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie blisko 400 szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli tylko 2 minuty, aby odkryć gotowanie na nowo. Film zespołu „Vitamins” zdobył aż 47 282 głosów Internautów, co zagwarantowało mu trzecie miejsce w kraju oraz pierwsze miejsce w swoim województwie, a tym samym – wyposażenie nowoczesnej sali kinowej dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie.

Gotowanie odkryte na nowo
Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że im lepiej dziecko radzi sobie w kuchni, tym zdrowiej się odżywia. Niestety, coraz więcej dzieci sięga po niezdrowe przekąski i słodycze. Recepta? Uczmy się gotowania i cieszmy się odkrywaniem nowych smaków. W całej Polsce zespoły Kulinarnych Odkrywców podjęły nasze wyzwanie! A w województwie lubelskim zadanie było wyjątkowo trudne, ponieważ badania wykazały, że w tym regionie aż 44% dzieci nie przygotowuje sobie posiłków. To najgorszy wynik w kraju!

Ugotowani na medal
Czy wiecie jak szybko przygotować zdrową i smaczną przekąskę? Jeśli nie, warto poznać sposób zaprezentowany przez zespół „Vitamins”, który udowodnił, że zdrowe odżywianie się wcale nie wymaga wielkiego wysiłku. Zwycięstwo uczniów w Krasnymstawie zagwarantowało nie tylko nowoczesny sprzęt dla ich ośrodka – wszyscy członkowie zespołu otrzymają odtwarzacze MP4 i inne nagrody rzeczowe. Zdaniem samych uczestników konkursu, cenne okazały się także wyniesione z udziału nowe umiejętności i wyjątkowe doświadczenia:
Społeczność szkolna stwierdzała, że konkurs jest dobrym sposobem zaprezentowania możliwości naszych niepełnosprawnych podopiecznych oraz daje nam możliwość wygrania cennych i bardzo przydanych nagród, które poszerzą i urozmaicą bazę edukacyjną placówki. – przyznaje Karolina Micewicz, opiekun zespołu „Vitamins” – Dobra zabawa, zdrowa konkurencja, wzbogacenie wiedzy na temat świata „kulinarnych odkrywców”, były również istotnymi elementami, które wpłynęły na decyzję o przystąpieniu do konkursu.

Następna edycja konkursu filmowego już w przyszłym roku szkolnym. Natomiast dla szkół, którym podobała się ta wspólna nauka przez zabawę, już w marcu dostępne będą kolejne inspirujące wyzwania – np. stworzenie szkolnej gazetki ściennej na temat gotowania.  Zwycięskie szkoły nagradzane będą bonami towarowymi o wartości do 3 000 zł. Wszystkie placówki, które chciałyby wykorzystać szansę na urozmaicenie edukacji uczniów i przy okazji na podreperowanie budżetu, znajdą coś dla siebie na http://tescodlaszkol.pl/events.html.

Emocji ciąg dalszy
To nie koniec przygody! Na stronie www.tescodlaszkol.pl zgromadziła się publiczność ponad 100 000 użytkowników, którzy oprócz głosowania na filmy, sami stali się Kulinarnymi Odkrywcami wypełniając specjalne „misje” i kulinarne zadania. Ta edukacyjna zabawa wciąż trwa! Mniejsi i więksi kulinarni odkrywcy mogą uczestniczyć w ciągle uzupełnianych misjach i zdobywać punkty, dzięki którym można otrzymać nagrody, takie jak: roboty kuchenne, tablety, ekspresy do kawy i wiele innych. Zapraszamy wszystkich Czytelników do spróbowania swoich sił na www.tescodlaszkol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *