Krasnystaw Rocks! 2014 VOL. 2 – 06.09.2014 r.

Krasnystaw Rocks! 2014 vol.2_banerKRASNYSTAW ROCKS! 2014 VOL.2
RYNEK MIEJSKI KRASNYSTAW 06.09.2014 R. GODZ. 18:00

Krasnostawski Dom Kultury po raz drugi w tym roku zaprasza na imprezę z cyklu „Krasnystaw Rocks!”. 6 września o godz. 18:00 w Rynku Miejskim ponownie spotkamy się z najciekawszymi obecnie zespołami z Lubelszczyzny. Tym razem będzie jeszcze bardziej różnorodnie stylistycznie. Podczas 4-godzinnego koncertu każdy znajdzie coś dla siebie. Usłyszymy pop, rock, indie, electro, new wave i industrial. Z Lublina przyjadą do nas będący obecnie na „fali wznoszącej”: Na Tak i Mohipisian. Krasnystaw reprezentować będą – związani z przeglądem od jego pierwszej edycji – Lemon Squeezer i Leszek Szymaniak z nowym projektem Domy Towarowe. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Lemon Squeezer

Geneza grupy sięga 2011 roku, kiedy to Dariusz Franczak vel Zwarzyński oraz Jan Żydziak (LKS) zaczęli tworzyć własne kompozycje. Na początku 2012 wraz z Danielem Bielskim (ex-De Kress, udzielał się równolegle w lubelskim bandzie TOTALIZATOR) założyli zespół Lemon Squeezer. W czerwcu 2012 roku szeregi „Wyciskarki Cytryny” zostały zasilone przez Macieja Smyka, który również zaangażowany był w działalność formacji De Kress. Ostateczny skład został ukształtowany w bardzo krótkim czasie – do zespołu dołączył Grzegorz Włodarczyk (ex-Reality in Pain) oraz Sławomir Swatowski (ex-Vander Herc, obecnie The Hiccup). W sierpniu przyczyny osobiste zmuszają Daniela do rezygnacji z współtworzenia projektu, co jednoznacznie oznacza rozpoczęcie poszukiwań nowego bębniarza. Dłuższa współpraca została nawiązana z Jerzym Czajkowskim, którego ostatecznym następcą stał się Krystian Basiński, udzielający się w równolegle w kapeli Sandpaper. Dalsze losy zespołu związane są z kolejnymi rotacjami w składzie. Następnym gitarzystą został Łukasz Borkowski (Sandpaper), natomiast na basie zaczął udzielać się Joachim Kawęcki, znany z Sinnerglide. Zmiany te wpływają na brzmienie i charakter grupy. Poszczególne inspiracje zakorzenione w szeroko pojętej muzyce rockowej uwydatniają wkład wszystkich osób, które zaangażowane były w działalność „Wyciskarki Cytryny„.

Więcej:
Facebook
https://www.facebook.com/lemonsqueezerkstaw
Myspace
http://myspace.com/wyciskarkacytryny

Mohipisian
Mohipisian powstał w 2010 roku z misją przywrócenia atencji ambitnemu rock’n’rollowi. Tworzą go: Sebastian Adamski – wokal, gitara, Roman Jaborkhel – gitara basowa, chórki, Paweł Staniak – gitara, chórki i Marcin Sekula – perkusja. Muzyka zespołu to gitarowo – alternatywno – psychodeliczna mieszanka zadziornych melodii, brzmieniowo nawiązująca do klasyki lat 60-tych. Debiutancka epka, której premiera miała miejsce 23 lipca 2014 r. jest swoistym podsumowaniem pierwszego etapu działalności grupy. Zawiera pięć kompozycji inspirowanych korzeniami rock’n’rolla, amerykańską psychodelią i wyspiarską melodyką. Wydawnictwo zostało pozytywnie ocenione przez opiniotwórczy serwis WAFP, a promujący je utwór „Intolerable” zebrał pochlebne recenzje w prasie lokalnej. Członkowie Mohipisian wśród inspiracji obok Beatlesów i Led Zeppelin wymieniają współczesnych tuzów indie popu takich jak Kasabian czy Black Keys.

Więcej:
Oficjalna strona
http://www.mohipisian.com
Facebook
https://www.facebook.com/mohipisian
Bandcamp
http://mohipisian.bandcamp.com

 

Na Tak

Tworząc nie sugerują się panującymi trendami. Nie martwią się o to jak odbiorcy otagują dany utwór. To, co robią wynika z tego, w czym wyrośli. Uważają, że ich muzyka to kontynuacja nurtu new wave. Są romantykami. Ciągle wierzą, że mogą zmienić świat. Bliskie ich serc są także krautrockowe eksperymenty, alternatywny rock, muzyka klubowa i jazz. To nastawienie sprawia, że chwilami brzmią jak Orbital w „Fanny Break”, innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. W tekstach opowiadają o naturze współczesnego człowieka – chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Zespół powstał w 2009 roku w Lublinie. Ich autorska nie trzymająca się kanonów i prawdziwie szczera twórczość to stylistyczne podsumowanie ostatnich dwudziestu lat światowej muzyki. Wolny czas spędzają na zgłębianiu tajemnic dźwięku. Intryguje ich to jak on powstaje i jak się zmienia, kiedy nad nim pracują. Na początku Na Tak był rozwinięciem eksperymentalnego duetu MEM. Słowo miało być nowym początkiem, dopełnieniem instrumentalnej do tej pory muzyki. Momentem przełomowym stało się wydanie w 2102 roku pierwszego albumu „Na Raz”. Stworzony z wyrzeczeń, pracy i zabawy longplay rozszedł się w kilkusetnym nakładzie. Co jak weźmiemy pod uwagę poziom sprzedaży płyt w Polsce należy uznać za sukces. Ciągłe poszukiwania tego, co w człowieku najlepsze przemieniły Dorotę, Piotra i Sebastiana w dojrzałe artystycznie trio. Zaraz po wydaniu debiutu rozpoczęli pracę nad nowymi utworami. Drugie wydawnictwo formacji zatytułowane „13” ukazało się w ubiegłym roku. Album lądując w zestawieniach najlepszych płyt 2013 roku okazał się kolejnym krokiem w kształtowaniu ich własnego muzycznego stylu. Obecnie działają w podlubelskiej Bychawce. Są twórcami, producentami i wydawcami własnej muzyki. Zajmują się również twórczością wideo i wideo performance. Skład zespołu: Dorota Krempa – głos, syntezator, Sebastian Napierała – gitara, syntezator, laptop, saksofon, Piotr Kala – gitara basowa, teksty.

Więcej:
Oficjalna strona:

Facebook
https://www.facebook.com/natakmuzyka
YouTube
https://www.youtube.com/user/natakmuzyka
Soundcloud

Domy Towarowe

Domy Towarowe to krasnostawska formacja, która łączy hałas spod znaku industrial /electro ze słowem. Jej przekaz jest dosadny i jednoznaczny ale bez użycia wulgaryzmów. Projekt to wypadkowa energii punk rocka i sprzeciwu wobec istniejącego stanu rzeczy. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy tegorocznej „Nocy Kultury”. Występ duetu zostanie uzupełniony pokazem zdjęć i filmów przedstawiających miejsca pominięte na turystycznych mapach Lubelszczyzny.

Więcej:
Soundcloud

YouTube
https://www.youtube.com/user/industrialnyleon

Organizatorem „Krasnystaw Rocks!” jest Krasnostawski Dom Kultury (http://www.kultura.krasnystaw.pl/).
Wsparcia udzielili: agencja reklamowa „Cichyraj. Arkadiusz Pasieczny” (http://www.cichyraj.pl/), firma internetowa „Akasha.NET” (http://www.akashanet.pl/) oraz „Pizzeria Palermo” (http://www.palermokrasnystaw.pl/).
Patronat medialny nad koncertem objęli: Radio Lublin (http://www.radio.lublin.pl/), Nowy Tydzień” (http://www.nowytydzien.pl/) i BSNK. Magazyn Kulturalny” (http://brzydkieslowonak.pl/).

Podobnie jak w czerwcu, tak i tym razem przewidujemy konkursy związane z promocją wydarzenia. Do wygrania płyty „Nowa Lubelska Muzyka”, na której znajdziecie m.in. nagrania: Na Tak i Mohipisian. Śledźcie uważnie facebookowy profil Krasnostawskiego Domu Kultury!

 

PROGRAM /06.09.2014/

18:00 – LEMON SQUEEZER
19:00 – MOHIPISIAN
20:00 – NA TAK
21:00 – DOMY TOWAROWE

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *