Konkursy recytatorskie rozstrzygnięte! – ZDK

okr i przebudzeni do zycia 2015 fot.zdk 04222 marca w Zamojskim Domu Kultury odbyły się dwa konkursy recytatorskie.  Laureatami 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostały: Diana Tytoń z Zamojskiego Domu Kultury – I nagroda, Dominika Miś (instruktor Piotr Linek ) z I LO – II nagroda,  Dominika Bober  (instruktor Małgorzata Godzisz) z Liceum Plastycznego – III nagroda oraz Marlena Neć  (instruktor Anna Korkosz) z III LO – wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej. Nominacje do udziału w przeglądzie wojewódzkim otrzymały: Diana Tytoń i Dominika Miś.

Natomiast w IX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla gimnazjalistów „Przebudzeni do życia” jury  nagrodziło Kacpra Lechowicza (instruktor Sylwia Gmyz) z Gimnazjum nr 7 w Zamościu i Aleksandrę Pataj (instruktor Łukasz Trojanowski) z Gimnazjum nr 5.  Do turnieju wojewódzkiego w Lublinie nominowano Kacpra Lechowicza.

Recytatorów oceniało jury w składzie: Alicja Jachiewicz-Szmidt, Bożena Fornek, Tomasz Ziąbkowski.

Organizatorem konkursów był Zamojski Dom Kultury. Nagrody książkowe dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Zamościu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *