I Ogólnopolska E-konferencja Pedagogiczna

Już od jutro 21 maja Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. o. Pio w Zamościu zaprasza do udziału w I Ogólnopolskiej e-Konferencji.

E-konferencja będzie obejmować pięć spotkań on-line w kolejne czwartki w terminie od 21 maja do 18 czerwca, Eksperci w dziedzinie wychowania, budowania zdrowych relacji, psychologii i psychoterapii spróbują pomóc rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, spojrzeć na kilka ważnych spraw pod innym kątem. Pomogą poszerzyć wiedzę i w miarę możliwości odpowiedzieć na nurtujące pytania.

  1. Czy ZDROWIE PSYCHICZNE TWOJE I TWOICH DZIECI jest dla Ciebie ważne?

  2. Czy napotykasz czasami na TRUDNOŚCI WYCHOWAWCZE, od których odbijasz się jak od ściany?

  3. Czy zależy Ci na przekazaniu WŁAŚCIWYCH WARTOŚCI i wzmacnianiu pozytywnych zachowań u dziecka?

  4. A może widzisz, że CZAS IZOLACJI, który przeżywamy, wcale nie sprzyja ani pogłębianiu wiedzy ani zbliżaniu się do dziecka?

Jeżeli przynajmniej częściowo odnajdujesz się w tych pytaniach, to TAK – nasza konferencja jest właśnie dla Ciebie!

U dział w e-Konferencji jest bezpłatny, a wszystkie szczegóły i możliwość rejestracji znajdą Państwo na stronie www.konferencja.pio.edu.pl

Prelegenci:

Maria Dyrda – pedagog, psychoterapeuta integratywny, współautorka wielu programów profilaktycznych, m.in. grupy wsparcia dla rodziców dzieci z ADD/ADHD, programu przeciwdziałania agresji. Prowadzi terapię indywidualną, terapię par i małżeństw. Mężatka, dwoje dzieci.

Ks. Paweł Płaczek – doktor nauk teologicznych, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II z zakresu teologii praktycznej. Rzeczoznawca programów nauczania przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, kanonik Szczecińskiej Kapituły Katedralnej, autor wielu publikacji naukowych oraz ogólnopolskich podręczników i pomocy dydaktycznych do nauki religii w szkole. Zainteresowania badawcze to: katecheza przedszkolna i wczesnoszkolna, katecheza sakramentalna, turystyka religijna, misjologia.

Józef Przemieniecki – trener przemian. Od ponad 25 lat zajmuje się zagadnieniami z zakresu osobistego rozwoju i relacji międzyludzkich. W swojej pracy wykorzystuje zarówno wiedzę jak również kilkudziesięcioletnie doświadczenia w pracy z innymi. Nie bez znaczenia w tym co robi, mają jego osobiste doświadczenia. Ukończył studia podyplomowe na wydziale psychologii, socjologii i pedagogiki, oraz liczne kursy i szkolenia. Przez wiele lat był pracodawcą, trenerem, mentorem. Dziś wspiera również małżeństwa w ich procesie przemian. Jest autorem książek: „Jak zyskać uznanie szefa i odnieść sukces w pracy”, „Psychologia jednostki. Odkoduj szyfr do swojego umysłu”, „Małżeństwo nie musi być loterią”. Obecnie pracuje nad książką opisującą chrześcijański program osobistego rozwoju.

Ks. dr Jerzy Smoleń – Psycholog, psychoonkolog. Adiunkt dydaktyczny w Akademii Ignatianum w Krakowie. Prowadzi zajęcia z psychologii komunikacji interpersonalnej, psychologii komunikacji medialnej, z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, negocjacji w sytuacjach kryzysowych, psychologii społecznej. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek, m.in. Media i psychologia. Wybrana literatura tematyczna w języku polskim z lat 2000-2011, Wydawnictwo ABACUS Zamość 2012; Potrzeby a aktualizacji siebie u studentów, Lublin 2013; Świat ludzkiego cierpienia, (red), Wydawnictwo Biblos, Tarnów 2014 (współredaktor J. Bartoszek). Kierownik Centrum Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej „Budzić Nadzieję” w Dobrej koło Limanowej. Członek Rady Naukowej Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie. Odznaczony Odznaką Honorową PRIMUS IN AGENDO nadaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej RP, Warszawa 11 grudnia 2017 r. oraz Odznaką Honorową INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI nadaną przez Rzecznika Praw Dziecka RP, Warszawa 24 maja 2018 r.

PIERWSZE SPOTKANIE z E-konferencji znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *