Balony nad Twierdzą Zamojską – 2 sierpnia 2015

Balony nad Twierdzą – to hasło imprezy, która 2 sierpnia odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu. Poza startem balonów na ogrzane powietrze o godzinie 17.30 odbyła się również akcja Żyj z pompą!, która ma za zadanie zmienić sposób postrzegania osób chorych na mózgowe porażenie dziecięce.

Maria Król, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, współorganizator kampanii Żyj z pompą! – mówi ‚ przez takie działania pragniemy zwrócić uwagę na istnienie barier społecznych, które utrudniają osobom z MPD pełny udział w życiu społecznym.W akcję włączył się również prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Akcja Żyj z pompą! ma na celu popularyzację wiedzy o pompach baklofenowych, które łagodzą objawy nadmiernego, często bardzo bolesnego napięcia mięśni u chorych.

Balony nad Twierdzą

O godz. 20 na scenie wystąpili Tallib & Sztoss. To bracia, wykonawcy z kręgu muzyki reggae, dancehallu i hip-hopu, przedstawiciele lubelskiej sceny muzycznej. Kilka dni temu na stronach radia Eska napisano, że nowy klip Talliba – „Do końca” – ma szansę na tytuł najbardziej wakacyjnego nagrania 2015 roku. Promuje on drugi album wokalisty, „Twoje miejsce, Twój czas”, który ukaże się 22 sierpnia nakładem Sony Music.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *