41 Zamojskie Lato Teatralne – Balladyna

19 czerwca o godz. 21.30 w  podwórko przy ul. Żeromskiego 28 odbył się spektakl Balladyna , który wystawiło Szkolne Koło Teatralne „Furor Teatrum” – Gimnazjum nr 3 w Zamościu.

Młodzież ze Szkolnego Koła Teatralnego „Furor Teatrum” przygotowała spektakl w oparciu o dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.  Władza, miłość, zazdrość … to główne wątki przedstawienia, którego akcja została umiejscowiona we współczesnym świecie. Nie ma już chaty Pustelnika, za to jest ulica, na której mieszka w kartonowym pudle bezdomny Popiel III. Chata wdowy to współczesne M3, a bajkowe królestwo Goplany przeobraziło się w  klub dyskotekowy „Gopło”. Główne bohaterki – Balladyna i Alina już nie pracują w polu, tylko w supermarkecie, a czterowieżowy zamek został zamieniony w rezydencję dynastii Kirkorów.  Zmienił się wystrój, choć problemy pozostały te same…

scenariusz – Ewa  Malicka
muzyka – odpowiedzialny Krzysztof Krajewski
dekoracja i kostiumy – odpowiedzialna Krystyna Kopciowska

Balladyna – Karolina Suchodolska
Alina – Barbara Czausz
Wdowa – Dominika Witkowska
Kirkor i Grabiec – w podwójnej roli Karol Olszewski
Goplana – Patrycja Twardzisz
Skierka- Marlena Studzińska
Chochlik – Patrycja Szala
Pustelnik – Daniel Mazurek
Sekretarz – Bartłomiej Babicz
Kostryn – Mateusz Janowski
Lekarz – Kinga Mudryk

Spektakl Balladyna , który wystawiło Szkolne Koło Teatralne „Furor Teatrum” – Gimnazjum nr 3 w Zamościu odbyło się jako impreza towarzysząca  41 Zamojskiego Lata Teatralnego.

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *